autor
Magda

Domowe sposoby na przebarwienia. Zadbaj o skórę po swojemu

Dzisiaj poruszamy temat NIECHCIANYCH PRZEBARWIEŃ!

Na pewno zgodzicie się ze mną, że przebarwienia to zmora tysięcy kobiet. Mało jest skutecznych sposobów na pozbycie się tych nieproszonych zmian skórnych, za to bardzo dużo czynników, które są ich przyczyną. Od kilku tygodni toczę walkę o jednolitą i gładką cerę, a dzisiaj podzielę się z wami sposobami, które w moim przypadku działają. 🙂

PKT 1. Poznaj wroga

Czym są przebarwienia? To nic innego jak zaburzenia pracy melanocytów odpowiedzialnych za odcień naszej skóry i opaleniznę. Efektem są niechciane zmiany np. ciemne plamki na skórze, drobne piegi itp. Zazwyczaj nie wyglądają one estetycznie.

Najczęstsze przyczyny powstawania przebarwień to:

  • częste wystawianie się na działanie słońca;
  • wahania poziomu hormonów np. ciąży;
  • procesy starzenia się skóry wraz z wiekiem;
  • niedoczynność nadnerczy lub nadczynność tarczycy.

PKT 2. Rozpocznij walkę

Kiedy już wiemy cokolwiek na temat przebarwień, możemy z nimi walczyć. Pierwsza rzecz to ograniczenie wspomnianych wyżej czynników szkodliwych, oczywiście w miarę możliwości. To jednak nie wystarczy, kiedy naszą twarz już zdobią ciemne plamy. Wówczas warto sięgnąć po domowe sposoby na przebarwienia – wszystkie przetestowane przeze mnie.

# sok z cytryny

Duże ilości witaminy C z soku cytrynowego bardzo dobrze usuwają przebarwienia i rozjaśniają skórę. Wyciśnij sok z połowy cytryny i regularnie nacieraj nim miejsca, w których są przebarwienia.

# jogurty naturalny

Kwaśne mleko, które znajdziemy w jogurcie, maślance lub kefirze, to źródło kwasu mlekowego o działaniu złuszczającym i oczyszczającym. Dzięki tym produktom cera stanie się gładka i jednolita.

# miód

Ma silne właściwości antybakteryjne i oczyszczające, dlatego opłaca się dodać go do maseczek. Naturalny miód bardzo dobrze radzi sobie z przebarwieniami, ale trzeba stosować go kilka razy w tygodniu przez dłuższy czas.

# oliwa z oliwek

Oleje roślinne (nie tylko oliwa z oliwek, ale ta jest najłatwiej dostępna) zawierają bardzo dużo witaminy E. Ta natomiast potrafi skutecznie rozjaśniać przebarwienia. Przecieraj twarz płatkiem kosmetycznym nasączonym w oliwie przynajmniej co wieczór.

# starty chrzan

Ostatnia propozycja to chrzan, który sprawdzi się tylko u osób o mało wrażliwych na zapachy nosach. Oczyszcza i rozjaśnia cerę. Utarty na papkę chrzan stosuj jak maseczkę przynajmniej 2 razy w tygodniu przez kilka tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *