autor
Magda
kosmetyki do włosów

Jak i czym myć włosy? Tipy dla każdej włosomaniaczki

Cześć!

Czyste włosy to zdrowe włosy. Regularne mycie skóry głowy odpowiednimi kosmetykami może w znaczący sposób poprawić jej kondycję i stan pasemek. Jakich produktów użyć i jak poprawnie oczyścić włosy? Przeczytaj mój tekst i przekonaj się sama.

Mycie włosów – ważna rada

Włosy należy myć regularnie i za pomocą dobrej jakości kosmetyku. Głowę trzeba oczyszczać tak często, jak tego potrzebuje. Jeżeli musisz myć włosy co dwa dni, to rób to. Wystarcza ci mycie głowy raz w tygodniu? Nie ma sprawy. Pamiętaj też, żeby stosować produkty dopasowane do rodzaju twoich włosów. Powinny zawierać substancje odżywcze, wzmacniające, nawilżające i nabłyszczające.

Szampon – rodzaj włosów

Wybieraj szampony, które nie zawierają żadnych sztucznych substancji i silnych detergentów. Dopasuj je do rodzaju, struktury i koloru włosów, a także do tego, jakie zabiegi na nich wykonujesz. Włosom kręconym przyda się produkt, który zapobiegnie puszeniu i elektryzowaniu się. Proste lub przetłuszczające się pasemka najlepiej jest myć codziennie w łagodnym szamponie. Kosmetyk do włosów farbowanych lub często poddawanych stylizacjom na gorąco powinien mieć działanie ochronne i regenerujące. Włosom suchym pomoże produkt z nawilżającymi składnikami.

Odżywka do pomocy

Szampon nie wystarczy do pielęgnacji włosów. Zresztą jego zadanie polega na oczyszczaniu głowy z sebum, łupieżu i cząsteczek brudu. Aby wypielęgnować włosy, użyj odżywki. Dobierz ją do rodzaju pasemek i tego, jakie zadanie ma spełnić. Fajnie, że marki kosmetyczne oferują linie kosmetyków: szampon, odżywki, maseczki, mgiełki, kuracje, ampułki i mnóstwo innych produktów, które nawzajem się uzupełniają.

A wy, dziewczyny, jak dbacie o włosy? Jakie są wasze ulubione szampony i odżywki do włosów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *