autor
Magda
w jakiej kolejności nakładać kosmetyki?

Jak stosować krem do twarzy, serum i tonik? Moja kolejność nakładania kosmetyków

Nawet najlepsze kosmetyki mogą okazać się nieskuteczne, jeżeli nałożycie je nieumiejętnie lub w złej kolejności. Sposób i kolejność aplikacji kosmetyków są prawie tak samo istotne jak ich skład. Jak oczyścić skórę twarzy? Jak stosować krem do twarzy i tonik oraz jak i kiedy stosować serum? Jak nakładać krem do twarzy i krem pod oczy? Oto moja kolejność nakładania kosmetyków.

Jak oczyścić skórę twarzy?

Zanim nałożycie na skórę jakiekolwiek kosmetyki, koniecznie oczyśćcie skórę; dzięki temu preparaty Was nie podrażnią i ponieważ na skórze nie będzie zanieczyszczeń, łatwiej przenikną do naskórka. Do mycia używajcie żelu do spłukiwania, mleczka lub wody micelarnej, po czym opłuczcie twarz wodą, aby usunąć ze skóry pozostałości kosmetyku.

Dwa razy w tygodniu zafundujcie sobie peeling, który pomoże Wam usunąć martwe komórki naskórka, a tym samym zlikwidować barierę utrudniającą kosmetykom przeniknięcie do głębszych warstw skóry.

Jak stosować tonik?

Po tym, jak oczyścicie skórę, przemyjcie ją tonikiem, to znaczy zwilżcie nim wacik i delikatnie przetrzyjcie twarz i szyję. Jeżeli macie tonik w sprayu, spryskajcie nim skórę i po chwili osuszcie chusteczką higieniczną, bo gdy pozwolicie, aby sama wyschła, to tonik podczas odparowywania wyciągnie wodę z komórek. Tonik to ważny kosmetyk, ponieważ przywraca skórze jej naturalne – kwaśne – pH. Dzięki swojemu kwaśnemu odczynowi skóra jest lepiej chroniona przed drobnoustrojami i szybciej wchłania substancje odżywcze z kosmetyków.

Jak i kiedy stosować serum?

Serum to kosmetyk inny niż wszystkie. Zawiera skoncentrowaną dawkę substancji aktywnych: odżywczych, nawilżających czy liftingujących i jest przeznaczony do przeprowadzania kuracji co najmniej 28-dniowych (tyle trwa cykl odnowy skóry, a rolą serum jest wsparcie tego procesu). Serum ma lekką, półpłynną konsystencję i szybko się wchłania. Podczas aplikacji nie należy go rozcierać, bo to spowodowałoby rozciąganie skóry. Zamiast tego rozprowadźcie kilka kropli kosmetyku na palcach i szybko wklepcie je opuszkami.

Serum nanosi się w kierunku od podbródka do uszu, od nosa do skroni i od środka czoła do skroni. Jeżeli Wasze serum jest przeznaczone na noc, nałóżcie je około godziny 20, ponieważ wtedy zaczyna się nocny proces regeneracji komórek skóry. O ile serum zostało stworzone do dłuższych kuracji, o tyle maseczka jest jednorazowym zastrzykiem skoncentrowanych substancji aktywnych. Z tego powodu możecie ją stosować okazjonalnie lub regularnie, ale rzadko, na przykład raz w tygodniu, i koniecznie po peelingu; wtedy skóra w pełni wykorzysta wszystkie składniki kosmetyku.

Jak nakładać krem pod oczy?

Krem pod oczy wklepujcie pod dolną powieką od skroni do nasady nosa i pod łukiem brwiowym do zewnętrznego kącika oka.

Jak nakładać krem do twarzy?

Ostatnim etapem codziennego rytuału pielęgnacyjnego jest aplikacja kremu. Tę czynność także należy wykonywać w sposób przemyślany. Co to znaczy? Nabierzcie trochę kremu na opuszki palców i rozgrzewajcie go w nich. Po chwili rozprowadźcie na skórze i wmasujcie; dzięki temu poprawicie przepływ krwi i limfy oraz przyspieszycie metabolizm komórkowy. W efekcie składniki aktywne z kremu i wcześniej zaaplikowanych kosmetyków zostaną lepiej spożytkowane przez komórki skóry.

Jak wykonać taki masaż? Kierujcie się ku górze. Najpierw oklepcie opuszkami palców okolice ust i owal twarzy od brody do skroni, a następnie policzki od nozdrzy do skroni. Na zakończenie masujcie czoło – kierujcie się od środka do skroni. Potem zmieńcie technikę masażu i ruchem głaszczącym delikatnie przesuwajcie dłonie od środka twarzy ku górze w kierunku skroni.

Technik masażu jest mnóstwo. Wiele marek kosmetycznych drukuje na opakowaniach obrazkowe instrukcje nakładania kremów. Zostały one opracowane przez kosmetologów, dlatego warto z nich skorzystać.

W jaki sposób Wy nakładacie krem do twarzy i pod oczy, serum oraz tonik? Robicie to w takiej kolejności jak ja? Jesteście zadowolone z efektów? Czekam na Wasze opinie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *