Cześć! Jak się macie?
Dzisiejszy wpis przybliży wam działanie i właściwości toników do twarzy. Znajdziecie w nim informacje o tym, w jaki sposób ja używam toniku do twarzy i jak dopasować ten kosmetyk do różnych typów cery. Życzę miłej lektury.
Dobry tonik do twarzy – czyli jaki konkretnie?
Tonik do twarzy jest płynem, którego skład opiera się na wodzie. Składa się z roślinnych ekstraktów, kwasu hialuronowego, przeciwutleniaczy i innych substancji dopasowanych do rodzaju i potrzeb skóry. Pamiętaj, że płyn micelarny nie jest tonikiem i nie jest jego zamiennikiem. Ten pierwszy służy do demakijażu, a ten drugi do pielęgnacji skóry.
Czy tonik do twarzy jest konieczny?
Toniki do pielęgnacji twarzy są potrzebne, ale nie konieczne. Jego działanie polega między innymi na:
- łagodzeniu stanów zapalnych i czerwonych śladów na skórze;
- przyciąganiu wilgoci z powietrza i zatrzymywaniu jej w warstwach skóry;
- dostarczaniu skórze wielu potrzebnych składników;
- przygotowaniu skóry do zaaplikowania na nią toniku;
- dokładnym oczyszczeniu buzi.
Tonik do twarzy – skład
Skuteczny tonik do twarzy powinien zawierać składniki, które są dobrane do potrzeb twojej skóry. Mogą to być na przykład: kolagen, algi, ekstrakt z miodu, kwas hialuronowy, witamina B5, gliceryna, wyciąg z róży, zielona herbata, aloes lub rumianek. W tonikach do twarzy unikaj natomiast: alkoholu, sztucznych aromatów i barwników, olejków eterycznych (mogą podrażniać wrażliwą cerę).
Tonik a rodzaj skóry
Aby tonik był skuteczny, musi być dokładnie dopasowany do twarzy i rodzaju cery. Jeżeli masz z tym problem, to kieruj się moją rozpiską:
- tonik do skóry suchej powinien zawierać olejki lub inne substancje nawilżające;
- tonik do cery tłustej lub trądzikowej powinien mieć właściwości odkażające, usuwające nadmiar sebum, łagodzące podrażnienia i przyspieszające gojenie się ran;
- tonik do skóry wrażliwej nie może zawierać alkoholu;
- tonik do cery naczynkowej zawiera witaminę C i inne składniki wzmacniające ściany naczyń krwionośnych;
- tonik do skóry dojrzałej powinien zawierać przeciwutleniacze oraz substancje o działaniu przeciwzmarszczkowym i regenerującym.
Jak aplikować tonik do twarzy?
Najłatwiejsze do aplikacji są toniki w sprayu lub mgiełce. Po demakijażu i obmyciu twarzy wodą rozpylam tonik i delikatnie wklepuję go w buzię. Nigdy nie czekam aż wyschnie, bo wtedy może prowadzić do przesuszenia skóry i uczucia ściągnięcia. Do aplikacji toniku nie używam także wacików. Wchłaniają zbyt dużo płynu i podczas przecierania cery mogą ją podrażniać.
Dodaj komentarz