autor
Magda

Jak wygląda mieszana pielęgnacja włosów? Moje sprawdzone plany pielęgnacyjne

Cześć dziewczyny!

O tym, że włosy uwielbiają różnorodną pielęgnację, nie muszę żadnej z was przekonywać. Dlatego jeżeli zależy wam na tym, żeby mieć piękne i zdrowe włosy, stosujcie kosmetyki naturalne i domowe wraz z profesjonalnymi i drogeryjnymi. A jak łączyć takie produkty? Tego dowiecie się z mojego tekstu. Zapraszam serdecznie do lektury.

Czemu mieszana pielęgnacja włosów jest konieczna?

Włosom należy dostarczać wielu różnorodnych składników pochodzących z kilku rodzajów produktów. W pielęgnacji przydadzą się zarówno te z silikonami i detergentami, jak i z roślinnym ekstraktami. Typowo apteczna lub typowo profesjonalna linia kosmetyków na żadnych włosach nie sprawdzi się w 100%. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest stosowanie odmiennych od siebie produktów, które koniecznie muszą być dopasowane do rodzaju pasemek.

Czym jest pielęgnacja mieszana?

Pielęgnacja mieszana polega na dobraniu różnorodnych kosmetyków, które będą najlepsze dla waszych włosów. W takiej pielęgnacji należy łączyć produkty:

  • domowe, czyli kuchenne – mąka żytnia, żółtko, len, piwo, miód;
  • półprodukty kosmetyczne – mocznik, gliceryna, kwas hialuronowy;
  • drogeryjne, które są dostępne dla każdej z nas;
  • apteczne, czyli dermokosmetyki i nafta kosmetyczna;
  • naturalne oparte na roślinnych ekstraktach, minerałach i witaminach;
  • profesjonalne dostępne w salonach fryzjerskich.

Nie musicie oczywiście łączyć wszystkich typów pielęgnacji. Wystarczy, że wybierzecie kilka i co jakiś czas będziecie je zmieniać. Róbcie to tak, żeby skorzystały na tym wasze włosy. I pamiętajcie, że każdy typ pielęgnacji możecie połączyć z profesjonalnymi zabiegami fryzjerskimi.

Jak wygląda pielęgnacja mieszana?

Jeżeli macie ulubione kosmetyki w każdym rodzaju pielęgnacji, to ich używajcie. Do wygładzenia i nabłyszczenia włosów przyda się wam mąka ziemniaczana z domowych składników. Produktem z apteki idealnym do zrobienia płukanki lub zabezpieczenia końcówek jest na przykład nafta kosmetyczna. Nawilżenie zapewni pasemkom mocznik, czyli półprodukt. Z pielęgnacji naturalnej wybierz oleje dobrane do porowatości włosów. Natomiast dobór kosmetyków drogeryjnych i profesjonalnych zależy tylko od ciebie oraz od rodzaju włosów i skóry głowy.

Plany pielęgnacyjne dla każdej z was

Jednym z moich ulubionych planów jest zastosowanie aż czterech rodzajów pielęgnacji. Na około godzinę przed myciem głowy robię olejowanie włosów na mokro – używam tutaj naturalnych składników. Do zmycia olejku stosuję maskę z dodatkiem mocznika; pierwszy produkt należy do pielęgnacji drogeryjnej, a drugi to półprodukt kosmetyczny. Pora na mycie głowy drogeryjnym szamponem. Kiedy włosy są już czyste i odsączone, wcieram w nie olejek, który podchodzi pod pielęgnację profesjonalną.

Są też inne ciekawe plany pielęgnacyjne. Jednym z nich jest: umycie włosów naturalnym szamponem, nałożenie maski drogeryjnej połączonej z produktem z domowej pielęgnacji oraz zastosowanie płukanki z mocznikiem, czyli półproduktem. Drugi natomiast polega na: umyciu głowy mąką żytnią jako produktem domowym i naturalnym, zaaplikowanie drogeryjnej maseczki, a na koniec wypłukanie włosów naftą kosmetyczną, czyli produktem z apteki.

Czy już wybrałyście swój ulubiony rodzaj pielęgnacji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *