autor
Magda
rozjasnianie wlosow

Jak zadbać o włosy zniszczone rozjaśnianiem?

Cześć dziewczyny!

Rozjaśniałyście kiedyś włosy? Ja też. I bardzo tego żałuję. O mały włos nie wyłysiałam. Na szczęście od tego przykrego zdarzenia upłynęło kilka miesięcy. Udało mi się na tyle zregenerować włosy, że wyglądają teraz na zdrowsze i mocniejsze. Jak to zrobiłam? Przeczytajcie mój dzisiejszy wpis. Być może zechcecie wypróbować niektóre sposoby regeneracji swoich włosów.

Jak wyglądają rozjaśniane włosy?

Włosy potraktowane preparatami do rozjaśniania są podatne na uszkodzenia i wypadanie. O wiele szybciej się rozdwajają, są kruche i łamliwe, jest je trudno uczesać i wymodelować. Po zabiegu stają się matowe, suche i szorstkie w dotyku. Bardzo źle reagują na zmienne warunki atmosferyczne, są narażone na działanie wolnych rodników i zanieczyszczenia powietrza. Same przyznacie, że rozjaśnianie włosów nie jest najlepszym pomysłem. Chyba że… Jeżeli we właściwy sposób będziecie pielęgnować pasemka, zapewnicie im ładny wygląd i odpowiednią kondycję. Jak to zrobić?

Dbajmy o rozjaśniane włosy!

O pielęgnację rozjaśnianych włosów zapytaj swojego fryzjera. Zapewne poleci ci takie produkty, które wpłyną na kondycję pasemek i skóry głowy. Używaj delikatnych szamponów, które są przeznaczone do mycia jasnych włosów i nie zawierają SLS. Czy powinnyście stosować silikony? Tak, ale tylko do zabezpieczenia włosów przed słońcem lub wysoką temperaturą suszarki. Nie stosuj produktów z silikonami do codziennej pielęgnacji. Substancje te oblepiają pasemka, tworząc barierę, która uniemożliwia przenikanie szkodliwych czynników z jednej strony, a z drugiej odżywczych składników. Do pielęgnacji włosów rozjaśnianych stosuj też maski i olejki. Dzięki nim twoje pasemka staną się elastyczne, miękkie, błyszczące i nawilżone.

Praktyczne rady dla dziewczyn z rozjaśnianymi włosami

1. Głowę myj dwa lub trzy razy w tygodniu łagodnymi szamponami. Chodzi o to, żeby skalp myć jak najrzadziej. Niektóre szampony mają działanie wysuszające, co może zaszkodzić twoim jasnym włosom. Z drugiej jednak strony sebum, które gromadzi się na skórze, może powodować osłabienie pasemek i wywołać łupież.

2. Nie dla wysokich temperatur. Chodzi tu zarówno o promienie słoneczne, jak i używanie suszarek, prostownicy i lokówki. Gorące powietrze wysusza włosy i może powodować wypadanie. Co zatem zrobić? Pasemka susz chłodnym nawiewem z suszarki, loki kręć na wałkach, a prostownicy używaj bardzo rzadko.

3. Chroń włosy przed słońcem i zimnem. Używaj kosmetyków z filtrem przeciwsłonecznym i noś kapelusz latem; w zimie natomiast zakładaj ciepłą czapkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *