autor
Magda

Jak zrobić makijaż wrażliwych oczu?

Cześć dziewczyny!

Oczy i skóra wokół nich są wyjątkowo delikatne i wrażliwe. Bardzo łatwo jest je podrażnić nieumiejętną pielęgnacją i stosowaniem niewłaściwych kosmetyków. O aparat wzroku powinny dbać zwłaszcza osoby noszące soczewki lub okulary. Równie ważny co pielęgnacja jest makijaż oczu. Używajmy produktów o łagodnym działaniu i z naturalnym składem.

Zwykły makijaż a zdrowie oczu

Drogeryjne kosmetyki do makijażu oczu nie zawsze są przebadane dermatologicznie i okulistycznie. Niesie to ze sobą ryzyko wystąpienia podrażnień skóry i aparatu wzroku. Czy wiesz, że cienie do powiek mogą przedostać się do oczu podczas aplikacji lub pod wpływem potu i sebum? Łzawienie i zaczerwienienie murowane! Uczulenia wywołują najczęściej substancje, które przedłużają trwałość produktów, zapewniają im ładny zapach lub kolor. Co więcej niedokładnie zmielony brokat lub miki mogą mechanicznie uszkodzić spojówkę lub wewnętrzną część powieki. Pamiętajmy także o terminach ważności. Jeżeli używasz przeterminowanych produktów, możesz nabawić się podrażnień, a nawet ciężkich chorób.

Makijaż mineralny oczu

Rozwiązaniem dla wrażliwych oczu jest makijaż kosmetykami mineralnymi. Nie zawierają żadnych dodatkowych substancji, a kolor zapewniają im naturalne barwniki. Nawet kiedy dostaną się do oczu nie wywołują żadnych reakcji alergicznych. Wystarczy, że przemyjesz oczy wodą i wszystko powróci do normy. Co więcej termin ważności kosmetyków mineralnych jest umowny. Oznacza to, że produkty takie mogą służyć ci przez kilka lat. Jednak musi być spełniony jeden warunek. Opakowanie z kosmetykiem musi być szczelnie zakręcone i stać w suchym miejscu.

Kosmetyki mineralne są dokładnie zmielone i gwarantują duże bezpieczeństwo. Możesz używać ich na co dzień i przed wieczorną imprezą. Są niezwykle wydajne i łatwe w aplikacji. Jakie kosmetyki mineralne polecam? Do moich ulubionych należą: Annabelle Minerals i Lily Lolo. W ofercie tych marek znajdziemy także tusze do rzęs i kredki do kresek.

Czy wy też używacie kosmetyków mineralnych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *