autor
Magda

Kosmetyki wegańskie: fakty i mity

Cześć!

Kosmetyki wegańskie są coraz bardziej popularne. Niestety dla wielu osób są czymś, co brzmi tajemniczo i działa w dziwny sposób. Postanowiłam więc opisać wam fakty i mity na temat kosmetyków wegańskich. Życzę miłej lektury.

Ochrona zwierząt

Kosmetyki wegańskie nie zawierają żadnych składników odzwierzęcych, w tym protein mleka, pszczelich wosków, śluzu ślimaka, jadu żmii. Znajdziemy w nich tylko substancje roślinne lub mineralne. Podczas produkcji i testów laboratoryjnych nie ucierpiało żadne zwierzę. Takie produkty są też idealne dla osób, które prowadzą życie w stylu eko.

Dużo kosztują?

To nieprawda. Kosmetyki wegańskie wcale nie są droższe od tradycyjnych. Stało się tak, bo zaczęły je produkować coraz bardziej popularne marki i są dostępne w każdej drogerii. Kosmetyki wegańskie nie są gorsze jakościowo, są łatwe w stosowaniu i dają dobre efekty. Dotyczy to wszystkich produktów przeznaczonych do makijażu i pielęgnacji skóry oraz akcesoriów.

Skład nie z tej ziemi?

To też mit. Tajemniczo brzmiące nazwy, trudne i długie słówka, kilka linijek zapisanych małym pismem. W rzeczywistości odczytanie składu kosmetyków wegańskich wcale nie jest takie trudne. Produkty te nie zawierają żadnych tajemniczych substancji, a tych, które są zakazane, jest bardzo mało. Wniosek? Łatwo je zapamiętać, a kupując kosmetyk, można szybko sprawdzić, czy znajduje się na liście.

Wegański znaczy naturalny

W kosmetykach wegańskich znajdują się same składniki naturalne: roślinne lub mineralne. Znajdziemy w nich między innymi olejki roślinne, wyciągi z owoców i kwiatów, ziołowe ekstrakty, minerały pochodzące z Ziemi. Dzięki takim składnikom kosmetyki wegańskie mają właściwości nawilżające, odżywcze, ochronne i łagodzące.

Czy używacie kosmetyków wegańskich?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *