Antycellulitowy masaż bańką chińską to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Na czym polega, jakie przynosi efekty i czy są przeciwwskazania, aby go wykonać? Czy uważam antycellulitowy masaż bańką chińską za skuteczny?
Na czym polega antycellulitowy masaż bańką chińską?
Przed przystąpieniem do antycellulitowego masażu bańką chińską masażystka natłuszcza skórę oliwką, która ułatwia przesuwanie tych gumowych akcesoriów. W trakcie zabiegu wykorzystuje największe bańki, czyli przeznaczone do masażu ud i pośladków dotkniętych cellulitem. Bańka jest kładziona na skórę po wcześniejszym wyciśnięciu z niej powietrza. Dzięki temu wytwarza się w niej podciśnienie, które powoduje zassanie do wnętrza bańki fałdów skóry objętych cellulitem i tkanek leżących pod nią. Następnie masażysta wykonuje na przemian długie pociągnięcia bańką po skórze i ruchy okrężne w kierunku węzłów chłonnych, które nie trwają dłużej niż trzy minuty (zazwyczaj wtedy następuje zasinienie). W ten sposób następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, poprawienie ukrwienia skóry, dotlenienie i przyspieszenie wchłaniania substancji czynnych zawartych w specjalnie skomponowanej oliwce, którą masażysta nakłada na skórę przed zabiegiem oraz w trakcie i po zabiegu. Pobudzenie krążenia krwi i płynów ustrojowych wspomaga wydalanie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii i toksyn, które są główną przyczyną cellulitu. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, masaż należy wykonywać w serii złożonej z dziesięciu, dwunastu zabiegów w odstępach nie krótszych niż trzy dni. W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym antycellulitowy masaż bańką chińską trwa godzinę.
Antycellulitowy masaż bańką chińską ‒ efekty
Efektem godzinnego zabiegu jest znaczne ograniczenie, a niekiedy nawet zlikwidowanie cellulitu i zredukowane obwodu partii ciała, które zostały poddane masażowi. Jeżeli zabieg jest systematycznie stosowany na uda, brzuch i pośladki, modeluje sylwetkę i ujędrnia skórę.
Antycellulitowy masaż bańką chińską ‒ przeciwwskazania
Lista przeciwwskazań do zabiegu jest bardzo długa i obejmuje:
- ciążę,
- menstruację,
- żylaki,
- gorączkę,
- choroby nowotworowe i zakaźne,
- padaczkę,
- zespół odstawienia alkoholu lub narkotyków,
- stwardnienie rozsiane w okresie nasilenia objawów,
- przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry (w tym siniaki i obrzęki niewiadomego pochodzenia),
- hemofilię,
- cerę naczynkową.
Czy antycellulitowy masaż bańką chińską jest skuteczny? Moja ocena
Masaż bańką chińską opiera się na zasadach starożytnej medycyny chińskiej i wykorzystuje podciśnienie. Poprzez zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką poprawia mikrokrążenie oraz rozbija tkankę tłuszczową, a tym samym przyspiesza proces lipolizy. Ponadto wygładza i ujędrnia skórę oraz usuwa toksyny z organizmu, które są główną przyczyną cellulitu. Z tego powodu uważam, że masaż bańką chińską bardzo dobrze sprawdza się jako zabieg zarówno antycellulitowy, jak i ujędrniający sylwetkę.
Czy poddałyście się kiedyś antycellulitowemu masażowi bańką chińską? Jeżeli tak, byłyście zadowolone z efektów?
Dodaj komentarz