autor
Magda

Najlepsze domowe maseczki na włosy

 Cześć!

Kondycja moich włosów znacznie się poprawiła. Na pewno to zauważyłyście. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile rozwiązań mamy pod ręką! Jak się okazuje, znalazłam wiele składników pielęgnacyjnych we własnej kuchni i regularnie z nich korzystam. Mam dla was kilka sposobów, jak przygotować domowe maseczki na włosy. Czy przygotowanie ich jest trudne i czasochłonne? Wcale nie!

Domowe maski do włosów – czy naprawdę działają?

Odpowiedź brzmi: jak najbardziej! Przecież domowe składniki nie zawierają syntetycznych, szkodliwych dodatków i wysuszających alkoholi, a ich dobroczynne substancje aktywne mają zbawienny wpływ na kondycję naszych włosów. Ja zawsze stawiam na naturalność! Lepiej sprawdzają się u mnie maski zrobione samodzielnie, niż te kupione w drogerii.

Jest jedna wada: maseczki domowe najlepiej wykorzystać jak najszybciej, ponieważ nie można przechowywać ich tak długo, jak tych profesjonalnych. To jednak jedyny minus! Domowe maseczki możesz nakładać na skórę głowy, odżywiając cebulki, natomiast drogeryjnych nie. Maski przygotowane w domowym zaciszu są znacznie bardziej intensywne.

Maska drogeryjna czy zrobiona samodzielnie?

Różnica między maską kupioną w drogerii a przygotowaną samodzielnie jest kolosalna. Przygotowując maskę w domu, mamy pewność, że nie używamy żadnych składników, które nam zaszkodzą. Wiemy, co się w takiej maseczce znajduje i jakiej jest jakości. Ponadto bez trudu możesz dobrać maskę do kondycji swoich włosów, sprawdzając, co dla Twoich pasm okaże się najlepszą opcją. Pomysłów jest mnóstwo! Maseczki drogeryjne często nasycone są szkodliwymi silikonami i alkoholami. Bywa też, że nie jesteśmy ekspertkami w czytaniu składów, dlatego tym bardziej sprawdzą się tutaj domowe składniki. 100% naturalny skład to bezpieczeństwo dla Twoich włosów.

Składniki do domowej maseczki

Wymienię składniki, których używam najczęściej, kiedy przygotowuję domową maseczkę do włosów. Te sprawdziły się u mnie najlepiej. Oczywiście opcji jest o wiele więcej:

  • jajko – wszyscy wiemy o doskonałych właściwościach zarówno białka, jak i żółtka. Białko wzmacnia włosy oraz sprawia, że są bujne i piękne. Żółtko natomiast nawilża najlepiej ze wszystkich składników, dzięki czemu natychmiastowo poprawia wygląd i kondycję włosów. To mój faworyt!
  • drożdże – to wyjątkowe źródło cennych składników, takich jak: potas, selen, wapń, witamin z grupy B5 i szeregu innych. Drożdże spisują się u mnie na medal, ponieważ włosy rosną o wiele szybciej, a w dodatku są zdrowe, pięknie i nie wypadają,
  • olejki – zawierają kwasy tłuszczowe, które poprawiają wygląd i kondycję włosów. Olejowanie włosów jest w modzie i nic dziwnego. Regularne stosowanie olejów przyspiesza wzrost włosów i hamuje wypadanie, jak w przypadku drożdży. Kiedy wdrożyłam olejowanie włosów do pielęgnacji, stały się o wiele bardziej gładkie i przyjemne w dotyku. Doskonale sprawdzą się tu oleje kokosowe, arganowe czy rycynowe. Możesz je dowolnie łączyć i stworzyć swój ulubiony produkt,
  • awokado – źródło witamin i minerałów, np. A, C, K, a także potasu, cynku czy miedzi. Awokado to składnik, który wzmacnia włosy oraz sprawia, że są gęste, a końcówki przestają się rozdwajać. Jeżeli lubisz, możesz użyć oleju z awokado. Wybierz tylko ten tłoczony na zimno, ponieważ wtedy zachowa najlepsze składniki,
  • aloes – mistrz świata! Nawilża, nabłyszcza i zapobiega utracie wody z pasm. Ponadto sprawdzi się idealnie u osób, które walczą z uciążliwym łupieżem. W aloesie znajdziesz mnóstwo drogocennych składników, takich jak witaminy i minerały (np. magnez czy wapń),
  • miód – doskonale wzmacnia włosy i je rewitalizuje. Nawet te najbardziej zniszczone, zmęczone ciągłym suszeniem, prostowaniem i farbowaniem. Możesz stosować go zarówno na włosy, jak i skórę głowy, ponieważ to silny antyoksydant, który zapobiega infekcjom i sprawia, że włosy rosną zdrowe, mocne i odżywione,
  • siemię lniane – skarbnica witamin, białka, żelaza i błonnika. Dzięki temu składnikowi nasze pasma będą lśnić naturalnym blaskiem, a także będą nawilżone i gęste.

Na pewno masz w domu chociaż kilka z tych składników, a jeżeli nie, to biegnij do pobliskiego sklepu i zafunduj swoim włosom to, co najlepsze! Mam nadzieję, że przekonałam was do domowych maseczek. W Internecie znajdziecie mnóstwo sposobów, jak je łatwo i szybko przygotować, więc na pewno traficie na coś dla siebie. Dajcie znać w komentarzu, jak poszło. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *