autor
Magda
oczyszczanie twarzy zimą

Oczyszczanie twarzy zimą. Jak to zrobić, aby nie zaszkodzić cerze?

Kochane, zima to bardzo trudny czas dla naszej skóry. Chłód i dużo wilgoci na zewnątrz w połączeniu z ciepłem i suchym powietrzem w budynkach to prawdziwy poligon, z którego cera może wyjść naprawdę poturbowana.

Jak dbać o cerę zimą? Jakie kosmetyki stosować, żeby zapewnić jej prawidłowe nawilżenie? Jakich składników szukać w kremach na zimę?

Na te i inne pytania odpowiadam właśnie w tym wpisie. Jeśli jeszcze nie do końca wiecie, jak dbać o skórę w zimowym czasie, to znajdziecie tutaj przydatne wskazówki i prawdopodobnie ułatwicie sobie skompletowanie zimowej kosmetyczki. Zaczynajmy!

Zima – trudny czas dla skóry

Prawdopodobnie nie ma drugiej tak bardzo wrednej dla skóry pory roku. Dlaczego? To właśnie zimą najłatwiej o przesuszenie cery, choć na zewnątrz jest bardzo wilgotno. Często pojawiają się podrażnienia, bo suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach przyspiesza utratę wody i ściąga skórę. Do tego dochodzą mrozy i zdecydowanie większa ilość toksyn w powietrzu. Weźmy np. smog, który zimą to coraz częściej norma w miastach. Zdajecie sobie sprawę z tego, jak bardzo szkodzi naszej skórze? Oj.. bardzo.

Oczyszczanie skóry zimą

Regularne i rozsądne oczyszczanie skóry zimą jest bardzo ważne, jeśli zależy nam na jej zdrowiu i pięknie. Ale nie można robić tego dokładnie tak samo, jak wiosną. Konieczne jest zastosowanie odpowiednich kosmetyków, bogatych w rozsądnie skomponowane składniki odżywcze i ochronne. Z reguły bowiem oczyszczanie cery usuwa z niej nie tylko zanieczyszczenia, toksyny i martwy naskórek, ale też ochronną warstwę tłuszczów. Zimą to szczególnie niebezpieczne, ponieważ bez naturalnej bariery hydrolipidowej cera jest kompletnie odsłonięta, nie ma kompletnie żadnej ochrony i bardzo się niszczy.

JAK OCZYSZCZAĆ SKÓRĘ ZIMĄ?

Jest kilka zasad, których trzeba się niezmiennie trzymać, zwłaszcza zimą, gdy nasza skóra jest osłabiona i dużo bardziej podatna na uszkodzenia.

Nie wolno kłaść się spać w makijażu; demakijaż to podstawa

Wydaje mi się, że o tym to już nie powinnam pisać, bo to naprawdę postawa pielęgnacji niezależnie od pory roku. Makijaż jest spoko, ale nie, kiedy śpimy. Niezmywanie makijażu albo robienie tego niedokładnie utrudnia skórze nocną regenerację. Zapycha pory i jest jak blokada, przez którą nasza skóra ma problem z oddychaniem i nie może wyrzucić z siebie toksyn. Jeśli nie przyłożymy się do demakijażu, to na własne życzenie zapewniamy sobie podrażnienia, trądzik itp.

Twarz trzeba oczyszczać zarówno wieczorem, jak i rano

Wiele kobiet niesłusznie poświęca swojej twarzy uwagę tylko wieczorem. Oczyszczanie twarzy przed snem jest bardzo ważne, ale również nad ranem powinno się robić to samo. Po co? Przyczyna jest bardzo prosta. Skóra przez noc wydala sporo toksyn, ociera się o pełną bakterii poduszkę, poci się i wydziela sebum – z tego wszystkiego też warto ją oczyścić, zanim nałożymy rano nawilżający krem lub odżywczą bazę pod makijaż.

Warto używać delikatnych kosmetyków oczyszczających

Skóra nigdy nie jest zabrudzona aż tak bardzo, żeby trzeba było szorować ją drucianą myjką i mocnymi detergentami. Pamiętajmy o tym, że oczyszczanie skóry zimą jest ważne, ale że należy robić to delikatnie. Zamiast mydła, które wysusza, sięgajmy raczej po delikatne płyny do mycia twarzy, bez mocnych substancji myjących w składzie i bez alkoholi. Zimą doskonale sprawdzają się olejki do mycia twarzy, które są delikatne, a mimo to świetnie radzą sobie nawet ze zmyciem wodoodpornych kosmetyków.

Waciki można zamienić na delikatną rękawicę do mycia twarzy

Zima to najlepszy czas na wypróbowanie nowości, jakimi są rękawice do mycia twarzy. Dlaczego są lepsze niż tradycyjne waciki, myjki albo po prostu ręcznik? Dobrej jakości rękawica do mycia twarzy zazwyczaj jest zrobiona z bardzo delikatnych dla skóry materiałów, do których doskonale przyczepiają się różnego rodzaju zanieczyszczenia. To oznacza, że takim gadżetem możemy dokładnie oczyścić twarz bez konieczności tarcia i szarpania się z wacikiem.

Po oczyszczaniu trzeba stosować kosmetyki nawilżające i natłuszczające

Na koniec muszę przypomnieć, że oczyszczanie twarzy zimą musi iść w parze z pielęgnacją. Umycie twarzy żelem oczyszczającym i wyjście tak na mróz to po prostu głupota. Zawsze po oczyszczeniu cery trzeba zastosować jakiś krem lub olejek, dzięki któremu odbudujemy naturalną barierę hydrolipidową naszej skóry. Dobry krem na zimę może zawierać np. naturalne olejki i masła np. masło shea, lanolinę, panthenol, alantoinę, filtr przeciwsłoneczny, witaminy A, C i E.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *