autor
Magda

Upiększanie bez igły! Na czym polega mezoterapia bezigłowa?

Czeeeść 🙂

Dzisiaj pobuszujemy trochę w świecie zabiegów kosmetycznych. Chciałabym wam opowiedzieć o mezoterapii bezigłowej. Jeśli jesteście ciekawe, to zapraszam do przeczytania całego wpisu, w którym znajdziecie informacje o tym:

 • na czym polega mezoterapia bezigłowa?
 • jak wykonuje się mezoterapię bezigłową?
 • co daje taki zabieg, czyli jakie są efekty?
 • jak często powtarzać tego rodzaju zabiegi?

Zanim jednak przejdę do konkretów to jak zawsze kilka słów wstępu. Chciałam opowiedzieć o tym zabiegu, bo sama skorzystałam z niego kilka tygodni temu. Dostałam od męża voucher do salonu urody na dowolny zabieg upiększający. Stwierdziłam, że może to dobry moment, żeby zadbać o swoją skórę. Po zimie miałam problem z utrzymaniem nawilżenia, niezbyt ładne przebarwienia i troszeczkę cellulitu. Moja skóra wołała o pomoc i postanowiłam na to wołane odpowiedzieć. 🙂

Mezoterapia bezigłowa

To zabieg kosmetyczny, podczas którego specjalny aparat emituje fale elektromagnetyczne, dzięki którym skóra zostaje przygotowana na wchłonięcie składników odżywczych z zastosowanego preparatu kosmetycznego. Zabieg jest bezbolesny, bezinwazyjny, a nawet relaksujący.

Jak wygląda mezoterapia bezigłowa?

Celem mezoterapii bezigłowej jest dostarczenie składników odżywczych naszej skórze w prosty i bezbolesny sposób. W przeciwieństwie do mezoterapii igłowej, gdzie skórę nakłuwa się maleńkimi igiełkami i w ten sposób pobudza się jej regenerację, co jakby nie patrzeć jest odrobinę niekomfortowe. Tutaj żadnych igiełek nie ma, więc nie ma się czego obawiać.

Jest za to odpowiednio skonstruowana głowica, którą przesuwa się po skórze. To właśnie ona wytwarza wspomniane fale elektromagnetyczne. Po co?

Fale elektromagnetyczne zwiększają przepuszczalność bariery ochronnej naskórka. Powstaje swojego rodzaju „nieszczelność” w skórze (oczywiście chwilowa!), dzięki której substancje odżywcze bez problemu przenikają do tkanek podskórnych i każdej komórki. Po zabiegu powstałe kanaliki się oczywiście zamykają, aby dostarczone składniki nie uciekły ze skóry.

Oczywiście nie tylko urządzenie wytwarzające fale odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Istotne jest też, jaki preparat odżywczy zostanie użyty podczas zabiegu. Skórę najpierw smaruje się właśnie nim, a dopiero później w ruch idzie głowica masująca. Warto dowiedzieć się, jaki preparat do mezoterapii bezigłowej stosuje salon urody, do którego się wybieramy. Powinien być kompleksem najważniejszych witamin, minerałów i składników odżywczych.

Zabieg trwa około 20 minut na twarzy, a 80 na całym ciele. 🙂

Mezoterapię bezigłową można wykonywać na każdym fragmencie ciała. Bardzo często kobiety decydują się na ten zabieg w celu odmłodzenia cery, ale również pozbycia się cellulitu z problematycznych miejsc np. ud lub brzucha.

Przeciwwskazania do mezoterapii bezigłowej: stan zapalny skóry, otwarte rany, nowotwór, ciąża, opryszczka, osteoporoza, epilepsja, stan gorączkowy, niewydolność krążenia lub implanty.

Co daje mezoterapia bezigłowa?

Czas odpowiedzieć na pytanie, po co właściwie to wszystko. Co daje mezoterapia bezigłowa i dlaczego poleciłam ten zabieg wszystkim moim przyjaciółkom? Opowiem wam teraz o jego efektach, a uwierzcie mi, że jest o czym opowiadać!

Efekty mezoterapii bezigłowej to m.in.:

 • widocznie odmłodzona i piękniejsza skóra,
 • tonizowanie i normalizacja pH skóry,
 • optymalnie i dogłębnie nawilżona skóra,
 • redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej,
 • zminimalizowanie rozstępów,
 • brak problemu skórki pomarańczowej,
 • rozjaśnienie plamek i przebarwień,
 • spłycenie drobnych zmarszczeń,
 • przyspieszenie regeneracji np. blizn,
 • poprawa mikrokrążenia skórnego.

Przyznajcie same, że lista prezentuje się całkiem okazale. Nie dziwcie się zatem, że jak tylko usłyszałam o tym zabiegu od kosmetyczki, to zdecydowałam się bez wahania. Nie dość, że mezoterapia bezigłowa jest bezbolesna, to jeszcze tak dużo mogę dzięki niej zyskać. Nie było się nad czym zastanawiać. Jestem naprawdę zadowolona, że zdecydowałam się wtedy właśnie na ten zabieg.

Ile kosztuje mezoterapia bezigłowa?

Przejdźmy do kwestii, która was pewnie bardzo interesuje. Otóż koszt mezoterapii bezigłowej nie jest tak duży, jak mogłoby się wam wydawać. Nie odbiega od cen innych zabiegów upiększających. Oczywiście ja miałam go „za darmo”, bo wykorzystałam mój voucher, jednak trochę rozeznałam się w cenniku. Konkluzja? Cena mezoterapii bezigłowej jest na tyle niska, że mogłabym sobie ją na spokojnie robić co miesiąc bez zbędnego odkładania na ten wydatek.

Jak często powtarzać mezoterapię bezigłową?

Na koniec ważna informacja. Mezoterapia bezigłowa zazwyczaj wykonywana jest seriami – płacimy za 5 do 10 zabiegów, które wykonuje się średnio co tydzień. Z takiej serii można skorzystać tylko raz lub poddawać się zabiegowi regularnie. Jak postanowiłam, że po wykorzystaniu aktualnego pakietu (zostały mi jeszcze 2 zabiegi) odczekam 2 miesiące i przed samym latem zafunduję swojej skórze rewitalizację raz jeszcze.

Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *