Cześć!
Mówisz peeling i myślisz twarz lub ciało. Ale złuszczać można także skórę głowy. Dzięki temu zabiegowi włosy będą mocniejsze, ładniejsze i zdrowsze. Jakich produktów użyć i jaki rodzaj peelingu wybrać? Przeczytaj mój tekst i dowiedz się, jak prawidłowo i skutecznie zrobić peeling skóry.
Co to jest peeling skóry głowy?
Peeling skóry głowy nie różni się praktycznie niczym od peelingu twarzy lub ciała. Stosuje się do niego te same produkty, ma takie samo przeznaczenie i zapewnia takie same efekty. Zabieg ma na celu usunięcie martwych komórek skóry, poprawienie pracy gruczołów łojowych i zlikwidowanie nadmiaru sebum. Dzięki temu włosy będą zdrowsze, krążenie krwi lepsze, a cebulki włosowe wzmocnione.
Kto może stosować peeling skóry głowy?
Peeling skóry głowy poleca się przede wszystkim tym, którzy często stosują obciążające produkty do pielęgnacji i stylizacji. Jest także zalecany osobom, które chcą poprawić działanie naturalnych produktów pielęgnacyjnych. Peeling powinni także zrobić ci, którzy mają problemy z przetłuszczającymi się włosami i tłustą skórą głowy. Ten zabieg odblokowuje pory skóry, usuwa sebum, dotlenia i wzmacnia włosy.
Rodzaje peelingu do skóry głowy
Rozróżnia się dwa podstawowe rodzaje peelingu skóry głowy, które można także stosować na twarz i ciało oraz delikatną skórę głowy:
- peeling mechaniczny do skóry głowy – martwe komórki skóry, sebum, łupież i inne zanieczyszczenia są usuwane poprzez pocieranie naskórka kosmetykiem z drobinkami złuszczającymi;
- peeling enzymatyczny skóry głowy – ten produkt rozpuszcza połączenia międzykomórkowe i usuwa martwy naskórek wraz z sebum i zanieczyszczeniami.
Domowe sposoby peelingowania skóry głowy
Najpopularniejszymi domowymi metodami peelingowania skóry głowy są:
- peeling kawowy skóry głowy – kilka łyżek fusów wymieszaj ze swoim ulubionym szamponem. Kawa ma działanie pobudzające, co przekłada się na lepsze ukrwienie, dotlenienie i odżywienie skóry i cebulek włosowych. Kawowy peeling nie jest polecany do jasnych włosów, bo może przyciemnić ich kolor. Pamiętaj też, że spłukiwanie fusów z włosów trwa bardzo długo i może być męczące;
- peeling solny skóry głowy – kilka łyżek gruboziarnistej soli wymieszaj ze swoim ulubionym szamponem. Taki zabieg ma właściwości odkażające, co dobrze się sprawdzi u osób z przetłuszczającymi się włosami. Peeling nie może być stosowany na podrażnioną lub zranioną skórę głowy;
- peeling cukrowy skóry głowy – wymieszaj swój ulubiony szampon z kilkoma łyżkami cukru białego lub brązowego. Ten produkt jest polecany osobom, które mają delikatną i wrażliwą skórę głowy. Zaletą cukrowego peelingu jest to, że pod wpływem ciepłej wody bardzo szybko się rozpuszcza.
Dodaj komentarz