autor
Magda
pielęganacja skóry

Co się stanie, gdy zapomnisz zmyć makijażu?

Cześć dziewczyny!

Dziś artykuł – przestroga. Wiele z Was pewnie choć raz zapomniało zmyć makijażu przed snem, a niektórym po prostu się nie chciało. Skutek? Brudna pościel, podrażnienia, trądzik, rozmazane na buzi kosmetyki. Co jeszcze może się stać z twoją skórą?

Bakterie, bakterie, bakterie…

Jeśli nie zmywasz makijażu i nie oczyszczasz cery, to robisz ogromny błąd. Na brudnej skórze namnażają się groźne bakterie i zarazki, pory skóry zapychają się, powstają zaskórniki i trądzik. Wasza skóra jest bardzo wrażliwa? Oprócz krostek możecie nabawić się poważnych chorób dermatologicznych. Niektórzy nawet uważają, że brak demakijażu prowadzi do powstania lub pogłębiania się zmarszczek. Kondycję skóry pogarszają także niektóre składniki kosmetyków. Silikony, parafina, oleje mineralne i inne ciężkie substancje gromadzą się w porach skóry, wywołują stany zapalne. Do tego makijaż, w którym śpisz, brudzi poduszki. Sebum i pot przedostaje się do włókien materiałów, a martwy naskórek jest doskonałą pożywką dla alergenów i bakterii.

Skóra szybciej się starzeje

Nie lubisz robić demakijażu? To bardzo źle. W przyszłości twoja skóra będzie przesuszona, pokryta zmarszczkami i podrażniona. Jeżeli teraz nie wypielęgnujesz buzi, to za kilkanaście lat zobaczysz skutki takiego niedbalstwa. Nie zmywając makijażu, nie możesz zaaplikować nawilżających lub ujędrniających kosmetyków, które zapobiegną pojawieniu się zmarszczek, a nawet starczych przebarwień. Nie masz także możliwości obrony przed wolnymi rodnikami, które przyspieszają starzenie się skóry.

Osłabione rzęsy

Choroby oczu, sklejone rzęsy, podrażniona skóra powiek. Jeżeli nie zrobisz demakijażu, właśnie takie nieprzyjemności mogą cię spotkać. Skóra wokół oczu i aparat wzroku są bardzo delikatne i podatne na uszkodzenia. Do usuwania tuszu używaj kosmetyków o lekkiej konsystencji z nawilżającymi składnikami. Pamiętaj, aby nie pocierać mocno rzęs – mogłabyś je osłabić. Wystarczy, że płatek kosmetyczny zwilżony płynem do demakijażu przyłożysz do oka. Po chwili makijaż rozpuści się, a twoja skóra będzie czysta.

Kondycja cery

Jeśli nie oczyszczasz skóry, to wkrótce zobaczysz, że zmieni się jej wygląd i koloryt. Stanie się sucha, ziemista i matowa. Jędrność skóry pogorszy się, pojawią się głębokie zmarszczki, a twoją buzię pokryją przebarwienia. Co zrobić, aby uniknąć takich przykrych niespodzianek? Regularnie oczyszczaj, peelinguj i nawilżaj cerę. Używaj kosmetyków dobrej jakości i regularnie odwiedzaj salon kosmetyczny. Twoja skóra będzie wdzięczna za taką pielęgnację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *