autor
Magda
bob styl

Fryzura typu bob. Poznaj jej wady i zalety

Cześć!

Bob to fryzura bardzo modna w ostatnich sezonach. Noszą ją gwiazdy, możesz nosić i ty. Zanim jednak zdecydujesz się na zmianę uczesania, poznaj wady i zalety boba. Czy będzie ci do twarzy w takiej fryzurze?

Jak wygląda fryzura bob?

Bob jest fryzurą krótką (choć istnieje dłuższa wersja, lob, czyli long bob). Włosy przy takim cięciu sięgają linii żuchwy, a grzywka jest przeważnie zaczesana na bok. Bob jest prostym lub cieniowanym uczesaniem, z pofalowanymi pasemkami lub całkowicie wyprostowanymi. Nadaje się do wszystkich rodzajów włosów i kształtów twarzy.

Bob – minusy

Jak pisałam wcześniej, bob to krótka fryzura. Jeżeli masz włosy cienkie, wrażliwe i z tendencją do powstawania uszkodzeń, to nie powinnaś obcinać ich w ten sposób. Dlaczego? Będą się ocierać o kołnierz, kark i poduszkę. To może jeszcze bardziej pogorszyć ich kondycję i doprowadzić do rozdwajania końcówek, kruszenia lub wypadania.

Bob nie jest polecany osobom, które mają cienkie włosy i mało czasu. Czemu? Każdego ranka trzeba poświęcić kilkanaście minut na modelowanie, a nadużywanie gorącego powietrza i niektórych kosmetyków niszczy włosy. Do codziennego układania dochodzą więc kuracje regenerujące i stosowanie ochronnych produktów.

Nie ma takiej drugiej fryzury jak bob, którą trzeba by było co miesiąc podcinać. Niestety włosy nie rosną równo i nie ma możliwości zachowania prostej linii, którą fryzjer zrobił podczas cięcia. Odświeżanie i podcinanie fryzury to konieczność.

Bob – plusy

Bob bez dwóch zdań jest fryzurą bardzo elegancką, klasyczną i schludną. Zaraz po wyjściu od fryzjera włosy wyglądają genialnie. Najlepszą fryzurę osiągniesz na grubych i lekko falowanych pasmach. Dużym plusem jest także to, że pasuje do każdej z nas. Założę się, że jeszcze przez długi czas będzie najmodniejszą fryzurą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *