autor
Magda

Jak poprawić stan skóry – moje sprawdzone (genialne!) sposoby

Hej moje mądre i piękne kobiety!

Chcecie poznać niedrogie, sprawdzone, skuteczne sposoby na doskonałą skórę?
Pewnie, że chcecie, dlatego tu trafiłyście, co za pytanie. Zatem bez zbędnych wstępów, zapraszam do lektury. Czytajcie, wprowadzajcie te drobne zmiany w życie i zobaczcie, jak piękna stanie się Wasza cera.

Sposoby na doskonałą cerę

1. TONIK na idealną cerę

Pamiętacie jeszcze kochani, co to jest? Istnieje taki pachnący (lub mniej) płyn, a nim przeciera sie twarz. Codziennie, rano i wieczorem. Tonik do twarzy to sposób na idealną cerę. Najlepszy sposób. To po prostu ładna cera w płynie 🙂 Dlaczego? Otóż tonik jako jedyny kosmetyk nie tylko doczyszcza po płynie micelarnym, ale także pomaga skórze wrócić do normy, czyli do prawidłowego pH. Ponadto doskonale przygotuje Wam cerę na krem czy serum i sprawi, ze jedno i drugie lepiej się wchłonie. Tonik to potęga i prosty sposób an doskonałą cerę.

2. DEMAKIJAŻ – na idealnie czystą cerę

No tak, wiem, że to niby oczywiste, ale NIBY. I czy aby dla wszystkich? Bo satystyki są przerażające – jesli Internet podaje prawdę (a sądzę, że wygląda to niestety gorzej, niż podają statystyki) to 70% ludzi chodzi spać albo z nie zmytym, albo ze zmytym niedokładnie makijażem. Dlatego nie traktujcie tego po macoszemu, lecz naprawdę przyłóżcie się do demakijażu,a wacik do twarzy i zmyjcie pieczołowicie make-up, bo nie tylko o niego chodzi, ale o to, by usunąć z buzi toksyny, spaliny, smog, kurz i sebum, które się na buzi zgromadziło po całym dniu. Demakijaż jest bardzo ważny. No mega ważny. Jak nie zmywacie makijażu to tak, jakbyście chodzili spać w ubraniu… serio tak czuje to Wasza buzia. Dlatego waciki w dłoń! No i oczywiście pamiętajcie, że zawsze później należy użyć toniku.

3. KREMY Z FILTREM – na idealnie chronioną cerę

Słońce jest bardzo przyjemne… ech źle zaczęłam, wiadomo, że to źródło życia i bez niego byśmy zginęli, ale jednocześnie jest ono bardzo niszczycielskie, powoduje choroby skóry oraz tzw. fotostarzenie. Słońce to największy wróg w drodze do pięknej cery. Dlatego zawsze zabezpieczajcie buzię kremami z filtrem – NAWET wtedy, gdy świat spowija warstwa chmur, bo promienie słoneczne UV to wstręciuchy, które przenikają przez chmury, skóry, ubrania, szyby… ale nie przez dobry krem z filtrem. Dlatego sprawcie sobie taki i smarujcie wasze czyste, stonizowane buzie. To bardzo dobry sposób na piękną cerę.

4. JOGA TWARZY – na idealnie młodą cerę

Joga twarzy – to coś takiego w ogóle istnieje – zapytacie pewnie teraz. A owszem, istnieje, jest to super sposób na to, by twarz była młoda, jędrna i nie wiotczała gdy zbliżacie się do 40. Joga twarzy opiera swe działanie na ty, że przecież buzia też składa się z mięśni. Na twarzy jest ich w bród! Jeśli będziecie gimnastykować twarz, to ona będzie zawsze fantastycznie młoda, promienna, bez zmarszczek. Polecam, to tylko około 5-10 minut dziennie, a jakie profity! <3

5. W OGÓLE JOGA 🙂 – na idealne ciało i pozytywne spojrzenie na świat

Gdy ćwiczymy, organizm produkuje tzw. hormony szczęścia, czyli endorfiny. Te zaś mają pozytywne działanie nie tylko na nastrój, ale na wygląd skóry – przyspieszają detoks, przemianę materii w każdej komórce, w tym również w komórkach twarzy. Dlatego aktywność fizyczna to klucz do ogólnie pojętej młodości.

7. WODA I SEN – na wszystko!

To chyba jednak wie każdy, że picie wody to sekret zdrowia i urody i NAJLEPSZY sposób na piękną cerę. Dodatkowo bardzo wspomagacie ją tym, że się wysypiacie. Sen to przecież regeneracja całego organizmu, ale także procesy, które działają tylko w nocy. To dlatego np. kremy na noc obfitują w większą ilość cennych składników, tzw. składników aktywnych – w nocy mają szanse wspomóc skórę w tej intensywnej regeneracji. Wysypiajcie się i nawadniajcie, bo my, ludzie składamy się z wody, zatem… ech chyba pójdę po wodę mineralną. Uściski dla was!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *