autor
Magda
makijaż powiększający oczy

Jak powiększyć oczy makijażem? Opanowałam to do perfekcji!

Hello! Nareszcie mogę śmiało napisać dla was ten poradnik. O tym, jak zrobić makijaż powiększający oczy. Poznałam już wszystkie triki, przetestowałam je na sobie i mogę przekazać je dalej. Jesteście ciekawe, czego nauczyłam się, próbując dodać moim oczom nieco wyrazistości za pomocą makijażu?

Statystycznie większość kobiet jest niezadowolona z kształtu i wielkości swoich oczu. Próbujemy podkreślać je makijażem. Jakie błędy popełniamy najczęściej?

  1. Nie umiemy dobierać korektora, przez co sińce odbierają oczom piękno.
  2. Brudzimy górne i dolne powieki tuszem, kiedy się malujemy.
  3. Nakładamy cień w jednym kolorze na całą powiekę, zmniejszając oko.
  4. Nie pamiętamy o tym, że kolor cienia do powiek kontrastował z tęczówką.
  5. Za mocno malujemy dolną powiekę, przez co makijaż jest ciężki.
  6. Traktujemy perłowe i brokatowe cienie do powiek wcale nie jako dodatek.
  7. Nie umiemy dobrze wyrysować kształtu brwi i ich podkreślić.
  8. Malujemy zbyt mocną kreskę na górnej powiecie.
  9. Podkreślamy oczy czarną kredką dookoła, przez co wydają się malutkie.
  10. 10. NIE ZNAMY SZTUCZEK OPTYCZNIE POWIĘKSZAJĄCYCH OKO!

Czas to nadrobić. Przychodzę do was z garścią wskazówek, jak powiększyć oczy makijażem i mam nadzieję, że dobrze wykorzystanie te informacje. Liczę, że wprowadzicie swój make-up na wyższy poziom!

Jak zrobić makijaż powiększający oczy?

Są dwie szkoły – szybsza i taka, którą ja nazywam „dla zaawansowanych”. Spróbujcie najpierw powiększyć optyczne swoje oko pierwszym sposobem, a jeśli nie będziecie zadowolone z efektów, zawsze możecie spróbować też drugiej metody. Wymaga ona jednak nieco więcej umiejętności.

Makijaż powiększający oczy – sposób nr 1

Nałóż beżowy cień na całą ruchomą powiekę. Namaluj czarną lub ciemnobrązową cienką kreskę eyelinerem, ale poprowadź ją od środka oka do zewnętrznego kącika. Nałóż trochę ciemniejszego cienia do powiek w zewnętrzny kącik i rozetrzyj go trochę powyżej załamania górnej powieki. W ten sposób dodasz oczom głębi. Podkreśl oczy dodającym objętości tuszem do rzęs.

Makijaż powiększający oczy – sposób nr 2

Zacznij od brwi, które nadadzą oczom piękną ramę. Nadaj im kształt i wypełnij za pomocą cienia lub kredki, przeczesz i utrwal efekt za pomocą żelu do brwi. Na powieki nałóż bazę, która wyrówna ich kolor, a pod oczy odpowiednio dobrany korektor na sińce. Jako bazy użyj jasnego cienia do powiek w odcieniu delikatnego beżu. Nieco ciemniejszy cień nałóż na całą powiekę od środka oka do zewnętrznego kącika. Natomiast w samym zewnętrznym kąciku użyj ciemnego brązu, który rozetrzyj również nad załamaniem powieki. Za to w wewnętrznym kąciku możesz użyć bardzo jasnego odcienia beżu, dzięki czemu zyskasz kontrast dodający oczom wyrazistości. Namaluj kreskę na górnej linii rzęs za pomocą czarnego eyelinera – zacznij od połowy oka i kieruj się w zewnętrzną stronę. Im dalej, tym kreska może być delikatnie grubsza. Jeśli umiesz, zakończ ją efektowną jaskółką, która wyciągnie oko i optycznie je otworzy. Linię wodną podkreśl białą kredką, dzięki czemu oko wyda się większe. Podkręć rzęsy zalotką i wytuszuj je maskarą. Dla lepszego i bardziej wyrazistego efektu może użyć dwóch warstw.

Który sposób bardziej przypadł wam do gustu?

Powiększanie oczu makijażem nie jest trudne!

Same przyznajcie, że wszystkie te kroki wydają się w miarę proste i zrozumiałe. Myślę, że każda dziewczyna, która ma minimum umiejętności, będzie w stanie odmienić swój wygląd tymi prostymi sztuczkami. Oczywiście makijaż powiększający oczy nie musi być zawsze w beżu i brązach. Możemy użyć też złota, które rozświetli powiekę na środku, a także posłużyć się innymi kolorami. Zasada jest prosta: jaśniejszy cień w wewnętrznym kąciku, a ciemniejszy w zewnętrznym.

Jak sprawdzić, czy robimy to dobrze?

Lusterko czasami przekłamuje, a nam ciężko ocenić, czy to, co zmalowałyśmy, naprawdę wygląda dobrze. Nie przejmujcie się. Mam na to prosty patent.

Pomalujcie jedno oko tak, jak robicie to zawsze. Weźcie swoje ulubione kosmetyki i bez żadnych wskazówek pomalujcie się w taki sposób, w jaki robicie to na co dzień. Za to na drugim oku wykonajcie już makijaż powiększający oczy według moich podpowiedzi. Jeśli popatrzycie na siebie po skończeniu, będziecie widzieć, które oko wygląda ładniej.

Trzymam kciuki, żeby moje wskazówki wam się przydały!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *