autor
Magda
depilacja wąsika

Jak pozbyć się wąsika? Moje sposoby na wąsik

Wąsik, czyli widoczne włoski nad górną wargą, to problem, który ma większość kobiet, i to nie tylko brunetek. Jak pozbyć się wąsika w domu ‒ samodzielnie ‒ i u kosmetyczki? Oto moje i profesjonalne sposoby na wąsik.

Jak (samodzielnie) pozbyć się wąsika w domu? Moje domowe sposoby na wąsik

Samodzielnie możemy usunąć wąsik za pomocą pęsety, wosku lub kremu do depilacji. Przed przystąpieniem do zabiegu należy odtłuścić i osuszyć skórę. Najlepiej wykonać go wieczorem, ponieważ do rana skóra będzie miała szansę się zregenerować, a podrażnienie ‒ zmniejszyć.

Pęseta umożliwia wyrwanie pojedynczych włosków, ale wymaga cierpliwości. Chociaż powoduje mniej podrażnień niż wosk, może być bolesna. Za to jest tania, prosta i bezpieczna. Z kolei depilacja woskiem to zabieg ekspresowy. Niestety, wywołuje ból i często podrażnienia. Najpopularniejszą metodą depilacji wąsika są plastry do depilacji twarzy; wystarczy rozgrzać je w dłoniach, przykleić na skórę nad górną wargą i oderwać szybkim ruchem. W przypadku wrażliwej skóry warto nałożyć olejek, który ukoi pieczenie.

Kolejną domową metodą depilacji wąsika jest krem do depilacji. Jak działa? Rozpuszcza keratynę włosków, a przy tym nie narusza ich cebulek, dlatego efekty utrzymują się krócej. W dodatku może wystąpić reakcja alergiczna.

 • Rozjaśnianie wąsika
  Rozjaśnianie sprawdzi się przy ciemniejszym wąsiku. W tym celu można zastosować specjalne kremy do rozjaśniania lub wodę utlenioną. Nie polecam silniejszych środków rozjaśniających, ponieważ mogą pozostawić na skórze brzydkie plamy.
 • Golenie wąsika maszynką
  Golenie wąsika maszynką to chwilowe rozwiązanie problemu. Co gorsza, zgolony wąsik odrasta grubszy i mocniejszy, a podczas zabiegu możemy doprowadzić do zapalenia mieszków włosowych oraz pojawienia się krostek i podrażnień skóry. Z tego powodu golenie wąsika maszynką polecam tylko w sytuacjach podbramkowych.

Jak pozbyć się wąsika u kosmetyczki? Profesjonalne sposoby na wąsik

Jeżeli żadna z domowych metod na pozbycie się wąsika nie wydaje nam się idealna, możemy powierzyć swój zarost 😀 kosmetyczce. Profesjonalistka przeprowadzi depilację wąsika pęsetą lub pastą cukrową, która dzięki zawartości wyłącznie naturalnych składników nie wywołuje podrażnień. Równie dobrze może zafundować nam nitkowanie.

 • Depilacja wąsika laserem
  Energia lasera działa bezpośrednio na barwnik włosa. W mieszku włosowym dochodzi do reakcji termicznej i w konsekwencji ‒ do trwałego zniszczenia włosa. Do depilacji laserowej najlepiej nadają się włosy długie, a w przypadku włosów jasnych siwych i rudych laser bywa nieskuteczny. Zabieg laserowy wymaga trzy-, a nawet ośmiokrotnego powtarzania, w odstępach od czterech do sześciu tygodni.
 • Depilacja wąsika światłem IPL
  To jedna z najnowszych metod trwałego usuwania owłosienia. IPL to pulsacyjne (nielaserowe) źródło światła. Dzięki tej metodzie możemy usunąć włoski z dużej powierzchni ciała i raz na zawsze. Włosy niszczy się za pomocą głowicy, która emituje impulsy świetlne i jeste przesuwana po skórze pokrytej żelem. Światło dociera do mieszków włosowych oraz powoduje ich rozgrzanie i uszkodzenie. Zabieg należy powtarzać od trzech do kilkunastu razy, co kilka tygodni.

A jakie są Wasze sposoby na kobiecy wąsik? Może stosujecie metody, które pominęłam? Chętnie o nich poczytam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *