autor
Magda
naturalna pielęgnacja twarzy

Jak wygląda moja naturalna pielęgnacja twarzy?

Hej!

Jakiś czas temu postanowiłam przerzucić się z tradycyjnej pielęgnacji na naturalną pielęgnację skóry. Od tego czasu używam więcej produktów pochodzących wprost od Matki Natury i ograniczyłam stosowanie produktów drogeryjnych. Jak moja pielęgnacja wygląda dzisiaj?

Tradycyjna pielęgnacja vs pielęgnacja naturalna

Założę się, że pielęgnacja większości z was opiera się na bardzo podstawowych działaniach: codzienne oczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie i złuszczanie raz w tygodniu. Generalnie to dobrze, ale warto do pielęgnacji wprowadzić coś nowego. Porady, które wymieniam poniżej, mogą ci się przydać.

1. Nawadnianie organizmu

Jeżeli codziennie pijesz niegazowaną wodę, to dobrze, bo pozytywnie wpływa to na twój organizm, skórę i narządy wewnętrzne. Jest jednak jeden haczyk. Jeżeli tylko pijesz wodę, to nieustannie odczuwasz potrzebę pójścia do toalety. A nie o to tu chodzi. Aby prawidłowo nawodnić organizm, należy i regularnie pić wodę, i zdrowo się odżywiać. W tej drugiej kwestii najlepiej sprawdzą się produkty z zawartością kwasów omega 3.

2. Nawilżaj i złuszczaj

Masz suchą i bardzo podrażnioną skórę? Samo nawilżanie nie wystarczy. Jeśli chcesz mieć znów zdrową i ładną cerę, to do nawilżania dołącz też złuszczanie. Nie używaj jednak peelingów gruboziarnistych, które mogą wyrządzić szkodę twojej skórze. Zamiast nich zastosuj kosmetyki z ekstraktami z owoców, które rozpuszczają połączenia międzykomórkowe i pozostawiają twarz gładką i zdrową.

3. Nawilżaj powietrze

Jeśli jesteś narażona na działanie zimnego powietrza lub suchego powietrza z klimatyzacji, to równocześnie powinnaś zadbać o nawilżanie powietrza w pomieszczeniu, w którym przebywasz. Możesz kupić specjalne urządzenie, ale możesz też zrobić to w bardziej tradycyjny sposób. Wilgotny ręcznik połóż na grzejniku lub powieś na nim ceramiczny pojemnik wypełniony wodą.

4. Kosmetyki do nawilżania twarzy

Możesz korzystać z kremów lub lotionów nawilżających skórę twarzy. Pomiędzy tymi dwoma produktami jest jednak różnica. Kremy zapobiegają ucieczce wody z wnętrza cery, a lotiony ją rozświetlają. Jeśli masz suchą skórę, to o wiele lepszym wyborem będzie krem nawilżający.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *