autor
Magda
jak zdjąć hybrydę

Jak zdjąć hybrydę domowym sposobem i w salonie manicure? Kilka słów o lakierze i manicure hybrydowym

Lakier hybrydowy bardzo długo utrzymuje się na paznokciach i z tego powodu trudno go zdjąć. Zanim podpowiem Wam, jak zdjąć hybrydę domowym sposobem i w salonie manicure oraz jak usunąć hybrydę z żelu (paznokci żelowych), przypomnijmy sobie, co to jest lakier hybrydowy i manicure hybrydowy.

Co to jest lakier hybrydowy?

Lakier hybrydowy od klasycznego lakieru do paznokci różni się składem i koniecznością utwardzenia go w lampie LED lub UV. Dzięki temu manicure hybrydowy zapewnia efekt pięknie wyglądających paznokci, które utrzymują się nawet przez trzy tygodnie.

Lakier hybrydowy, inaczej żelowy, łączy w sobie właściwości soak-off* i klasycznego lakieru do paznokci. Nadaje się zarówno do manicure, jak i do pedicure oraz gwarantuje intensywny połysk, trwałość i nasycony kolor.

*Żel typu soak-off (miękki) to silikonowy żel UV, który jest łatwy do nałożenia i usunięcia oraz szczególnie polecany do utwardzania naturalnych paznokci. Żel typu soak-off to kompromis pomiędzy lakierem do paznokci a przedłużeniem akrylowym lub żelowym.

Co to jest manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy wykonuje się tak samo jak manicure tradycyjny, z tym że zamiast klasycznego lakieru używamy lakieru hybrydowego. Aby przygotować płytki do manicure hybrydowego, musicie nadać im odpowiedni kształt, delikatnie odsunąć skórki ‒ szczególnie te, które nachodzą na płytkę ‒ oraz zmatowić paznokcie blokiem polerskim. Kolejnym etapem jest nakładanie kolejno: bazy, dwóch warstw wybranego lakieru kolorowego i topu oraz ich utwardzenie w lampie UV lub LED. Czas utwardzania zależy od mocy lampy i napigmentowania lakieru ‒ im ciemniejszy, tym więcej czasu musimy przeznaczyć na utwardzanie.

Jak zdjąć hybrydę domowym sposobem?

Hybrydę można zdjąć w domu i w salonie. Aby zdjąć ją domowym sposobem, musicie zacząć od lekkiego spiłowania i zmatowienia warstwy nawierzchniowej paznokcia, który jest pokryty hybrydą. Następnie zamoczcie wacik w płynie do usuwania hybrydy, przyłóżcie do całej płytki paznokcia i owińcie folią aluminiową. Po owinięciu wszystkich paznokci odczekajcie około piętnastu minut, po czym odwińcie folię i delikatnie zdejmijcie lakier ‒ możecie sobie pomóc patyczkiem lub pilnikiem. Lakier będzie schodził płatami lub po kawałku. Na koniec nałóżcie na paznokcie i skórki oliwkę oraz delikatnie ją wmasujcie w płytki.

Jak zdjąć hybrydę w salonie manicure?

Manikiurzysta usuwa hybrydę w podobny sposób, ale dysponuje specjalistycznym sprzętem i profesjonalnymi kosmetykami. Ponadto zdejmowanie hybrydy w salonie jest gwarancją tego, że nie zniszczymy paznokci. Manikiurzysta zaczyna od lekkiego spiłowania i zmatowienia warstwy nawierzchniowej paznokcia pokrytego hybrydą. Następnie sięga po gotowe waciki nasączone płynem do usuwania hybrydy i otulone folią lub zanurza w płynie każdy płatek i owija go folią.

Inną metodą jest mechaniczne usuwanie hybrydy za pomocną frezarki. Na koniec manikiurzysta nakłada na paznokcie i skórki oliwkę do paznokci.

Jak usunąć hybrydę z żelu (paznokci żelowych)?

Można spiłować hybrydę z żelu, ale to bardzo pracochłonne. Zamiast tego lepiej nasączyć wacik alkoholem lub zmywaczem, przyłożyć do płytki i owinąć folią aluminiową. Po pięciu minutach sprawdźcie, czy już można podważyć hybrydę i ją usunąć. Jeżeli nie, pozostawcie ją na kolejne kilka minut. Pozostałości hybrydy usuńcie kostką.

Ja pozbywam się hybrydy w salonie, ponieważ mam większe zaufanie do profesjonalnego manikiurzysty niż do siebie. 🙂 A Wy w jaki sposób zdejmujecie hybrydę z paznokci: w domu czy w salonie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *