autor
Magda
zabiegi na cellulit

Jakie zabiegi na cellulit, rozstępy i wyszczuplające polecam?

Zabiegi medycyny estetycznej mają za zadanie ujędrnić ciało, wyszczuplić je, zredukować cellulit lub zmniejszyć widoczność blizn i rozstępów. Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi nieinwazyjne, które wykorzystują działanie ultradźwięków lub podciśnienia, po których ciało szybko się regeneruje. Właśnie takie zabiegi ‒ bez ingerencji skalpela ‒ lubię najbardziej i chętnie stosuję. Jakie zabiegi na cellulit, rozstępy i blizny oraz wyszczuplające polecam? Na czym polega drenaż limfatyczny, masaż bańką chińską, mezoterapia i endermologia na cellulit, mezoroller i laser ablacyjny na rozstępy oraz liposukcja laserowa wyszczuplająca i ultradźwięki wyszczuplające?

Jakie zabiegi na cellulit polecam?

Cellulit jest jednym z najczęstszych powodów kompleksów u kobiet. Trudno go zwalczyć, ponieważ przyczyn jego powstawania jest wiele. Aby zredukować cellulit, należy prowadzić zdrowy tryb życia, to znaczy dobrze się odżywiać, spożywać duże ilości wody, ćwiczyć i bezwzględnie rzucić palenie.

Walkę z cellulitem wspomogą suplementy przyspieszające metabolizm i zabiegi medycyny estetycznej, na przykład z wykorzystaniem podciśnienia, mezoterapia i masaże. Aby zmiany były widoczne i trwałe, zabiegi należy wykonywać seriami i co jakiś czas powtarzać. Nawet najlepszy efekt osiągnięty w gabinecie szybko zaprzepaścimy, jeżeli nie będziemy dbać o siebie na co dzień.

Drenaż limfatyczny na cellulit

Drenaż limfatyczny to rodzaj masażu stymulującego przepływ limfy, który ma na celu przyspieszenie metabolizmu oraz usunięcie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii i toksyn. Podczas drenażu limfatycznego ciało jest uciskane wzdłuż naczyń limfatycznych, co skutkuje usunięciem obrzęków, wyszczupleniem ciała i zredukowaniem cellulitu.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: miażdżyca, niedokrwienie, choroby naczyniowe, ciąża, nadciśnienie, stany zapalne naczyń limfatycznych i skóry, żylaki, zaburzenia ciśnienia i pracy serca oraz nowotwór.

Masaż bańką chińską na cellulit

Masaż bańką chińską to popularny masaż antycellulitowy, który wykorzystuje bańki o kilkucentymetrowej średnicy w celu zasysania skóry w miejscach problematycznych. W wyniku masażu wytwarza się podciśnienie, które pobudza krążenie krwi, przyspiesza przemianę materii i w efekcie odżywia skórę. Ponadto jest ona jędrniejsza, a cellulit staje się mniej widoczny. Masaż bańką chińską należy wykonywać regularnie ‒ najpierw co kilka dni, a następnie raz w tygodniu.

Za przeciwwskazania do zabiegu uważa się nowotwór, stany zapalne skóry, żylaki, padaczkę, krwotoki, hemofilię, krwiaki, kruchość naczyń, tętniaki, wady serca, ciążę, menstruację, nadciśnienie i obrzęki.

Mezoterapia na cellulit

Mezoterapia, a konkretnie zabieg mezoterapii antycellulitowej, polega na ostrzykiwaniu skóry specjalnym preparatem, który dociera do głębokich warstw skóry. Mezoterapia jest popularnym zabiegiem, który w zależności od składników preparatów może rozwiązywać różne problemy, na przykład wiotkość skóry (kwas hialuronowy) i cellulit (kofeina). Trwały i widoczny efekt zapewnia seria 8-10 zabiegów.

Za przeciwwskazania do zabiegu uchodzą: ciąża, laktacja, cukrzyca, stany zapalne, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, choroby krwi i autoimmunologiczne, epilepsja, wirusowe zapalenie wątroby oraz nowotwór.

Endermologia na cellulit

Endermologia to popularny zabieg ukierunkowany na walkę z cellulitem. Polega na masażu wytwarzającego podciśnienie na dużych partiach ciała i odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia. Jakie są efekty zabiegu? Pobudzenie produkcji kolagenu, ujędrnienie, przyspieszenie krążenia i przemiany materii oraz zmniejszenie obwodów w miejscach problematycznych nawet o 3 cm. Endermologia powinna składać się z serii 10-12 zabiegów.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: nowotwór, ciąża, laktacja, zapalenie żył, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, bielactwo i choroby krwi.

Jakie zabiegi na rozstępy i blizny polecam?

Rozstępy pojawiają się już w okresie dojrzewania, a także przy nagłych zmianach wagi i w trakcie ciąży. Chyba nie ma osoby, która uważałaby je za coś ładnego. Walkę z rozstępami warto rozpocząć jak najszybciej, najlepiej tuż po ich zauważeniu. Zabiegi medycyny estetycznej mające na celu zmniejszenie widoczności rozstępów opierają się głównie na stymulowaniu regeneracji skóry w miejscach, gdzie doszło do jej spłycenia lub przerwania ciągłości.

Mezoroller na rozstępy i blizny

Mezoroller przypomina mezoterapię z tą różnicą, że ten pierwszy wykorzystuje głowicę pokrytą igiełkami tytanowymi, którą prowadzi się po partiach skóry dotkniętych rozstępami i bliznami. W ten sposób w jednym miejscu dochodzi od 1 do 10 tysięcy nakłuć, a każde z nich wprowadza do skóry substancję aktywną, która stymuluje jej regenerację. Zabieg jest bardzo efektywny i seria 4-6 zabiegów wystarczy, aby poprawić koloryt skóry i zmniejszyć widoczność rozstępów.

Przeciwwskazania do zabiegu to infekcje skórne, ciąża, laktacja i przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Laser ablacyjny na rozstępy

Laser ablacyjny dokonuje mikrouszkodzeń w wewnętrznej warstwie skóry, a przy tym uszkadza zewnętrzną warstwę naskórka. Ciepło skurcza włókna kolagenowe, a uszkodzenia są bodźcem do regeneracji skóry. Laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne, a efektów można się spodziewać już po 3 zabiegach. Za skutki uboczne podaje się mocne zaczerwienienia, opuchliznę i strupki na skórze.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: nowotwór, niewydolność nerek, cukrzyca, skłonność do powstawania blizn, przyjmowanie antybiotyków, opalenizna, opryszczka i infekcje skórne.

Jakie zabiegi wyszczuplające polecam?

Najpopularniejszym (i przy okazji moim ulubionym) zabiegiem wyszczuplającym na ciało jest liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Wydaje Wam się, że to inwazyjny zabieg chirurgiczny? Nic bardziej mylnego! Obecnie można wykonać liposukcję przy niewielkiej ingerencji w tkankę skórną.

Liposukcja laserowa wyszczuplająca

Podczas zabiegu liposukcji laserowej wykonuje się 2-milimetrowe nacięcie w skórze, do którego wprowadza się sondę emitującą fale. Laser rozgrzewa i rozpuszcza tkankę tłuszczową, która jest jednocześnie odsysana. Drugi laser jest skierowany na zewnętrzną warstwę skóry, aby włókna kolagenowe skróciły się pod wpływem ciepła, a skóra była jędrniejsza i mniej wiotka od razu po zabiegu. Zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym, daje szybkie i trwałe efekty, a okres rekonwalescencji trwa około 3 dni.

Za przeciwwskazania do zabiegu uważa się padaczkę, cukrzycę, choroby autoimmunologiczne, nerek, wątroby i tarczycy oraz zaburzenia krzepliwości krwi.

Ultradźwięki wyszczuplające

Zabieg ultradźwiękami polega na emitowaniu dźwięków o niskiej częstotliwości, które docierają w głąb skóry i podgrzewają ją do 42- 44 stopni Celsjusza. W efekcie dochodzi do trwałego zniszczenia komórek tłuszczowych. Zabieg należy łączyć z drenażem limfatycznym, aby usuwać z organizmu zbędne produkty przemiany materii. Kuracja powinna obejmować 3-6 zabiegi/-ów w tygodniowych odstępach. Skutkiem ubocznym zabiegu jest zaczerwienienie, które mija po kilku dniach.

Przeciwwskazania do zabiegu to stan zapalny skóry, epilepsja, ciąża i laktacja, nowotwór, przerwanie ciągłości skóry oraz infekcje bakteryjne i wirusowe.

A Wy stosujecie lub stosowałyście zabiegi na cellulit, rozstępy lub wyszczuplające? Jeżeli tak, które z nich polecacie i dlaczego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *