autor
Magda

Kilka najlepszych porad o pielęgnacji, jakie usłyszałam 

Hej kochane!

Dziewczyny, dziś garść bardzo ważnych porad kosmetycznych, które powinna znać każda osoba, poważnie podchodzą do pielęgnacji. Kilka dostałam od kosmetyczki, inne od starszej siostry, każda z nich jest niezaprzeczalnie cenna. Dziś się z wami nimi dzielę, zapraszam! 

1. DBAJ O TWARZ, ALE TEŻ SZYJĘ I DEKOLT

To ważna zasada, moje drogie kobiety. Nawet jeśli pieczołowicie pielęgnujecie buzię, a zaniedbujecie szyję i dekolt, to one prędzej czy później zdradzą wasz wiek. Poza tym przy zadbanej cerze pomarszczona szyja wydaje się jeszcze mocniej kontrastowa, więc lepiej po prostu nakładając krem do twarzy, rozsmarujcie go także na szyi i dekolcie. Zobaczycie, że skóra będzie dzięki temu piękna, a wasz dekolt kuszący nawet w wieku bardzo dojrzałym.

2. ZAWSZE DOKŁADNIE RÓB DEMAKIJAŻ

Oczywiście wiem, że każdy do znudzenia to powtarza, że demakijaż to najważniejszy element pielęgnacji. Ja dodam, że chodzi nie tylko o zmycie kosmetyków kolorowych, ale dokładne oczyszczenie skóry, czyli dobranie kosmetyków tak, aby oczyścić cerę z toksyn, smogu, kurzu czy sebum,ale nie zakłócić warstewki lipidów i nie przesuszyć cery. Stosujcie delikatne żele myjące i pianki i zawsze zmywajcie z twarzy płyn micelarny – to niedobrze, że micele osiadają na skórze po demakijażu.

3. NAWILŻAJ. ZAWSZE NAWILŻAJ

Nawilżanie cery jest tak samo ważne, jak oczyszczanie i demakijaż. nawilżać należy każdy rodzaj skóry, nie tylko suchą. Pamiętajcie, ze tłusta skóra może wydzielać sebum dlatego, że próbuje zwalczyć suchość i broni się przed inwazyjnymi środkami do mycia czy demakijażu. Nawilżanie skóry to najważniejszy składnik młodości: stosujcie małocząsteczkowy kwas hialuronowy, które nie działa komedogennie, a świetnie łączy cząsteczki wody.

4. NIE WALCZ Z KROSTAMI, NIE WYCISKAJ 

Ręka w górę: kto zostawi krostę w spokoju, gdy ją znajduje na twarzy? Aha, widzę las rąk… Wiem, że nie możecie się powstrzymać, gdy widzicie pryszcz, a raczej krostę, która tak naprawdę jest stanem zapalnym. Pewnie chcecie się jej natychmiast pozbyć, ale to bardzo zły pomysł, bo wyciskanie krostek tylko zaognia stan  zapalny i sprawia, ze pod skórą robią się obrzęki i podskórne zgrubienia, które oczywiście rozsiewają po buzi nowe krosty.

5. NAJLEPSZY KOSMETYK TO… PIĘKNY UŚMIECH 🙂 

To jest w 100% prawda. Żaden krem nie pomoże wam w pielęgnacji, jeśli pod jego warstwą skrywacie ponure i chmurne oblicze. Uśmiechnijcie się czasem do świata, do siebie, do lustra. Piękny uśmiech to najlepsza ozdoba twarzy i najpiękniejszy kosmetyk. Dlatego pamiętajcie, ze dobry nastrój i optymizm zdecydowanie dodaje uroku.

6. TONIK JEST NIEZASTĄPIONY

Tonik do twarzy to wciąż kluczowy kosmetyk w pielęgnacji. Nie da się go zastąpić żadnym innym: żadna emulsja ani płyn micelarny nie działa tak, jak tonik. To właśnie tez niepozorny, wodnisty kosmetyk ma za zadanie uspakajać skórę po myciu, tonizować ją, równoważyć pH, koić cerę. W dodatku tonik do twarzy zwiększa chłonność skóry i nasila działanie następnych kosmetyków, które kładziecie na twarz. Dlatego nie rezygnujcie nigdy z toniku do twarzy – to nie jest relikt minionej epoki, ale doskonały kosmetyk przywracający harmonię skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *