autor
Magda
Monsoon2

Kosmetyki wodoodporne. Czy wszystko o nich wiesz?

Cześć!

Kosmetyki wodoodporne to całkiem pożyteczny wynalazek. Przydają się w ekstremalnych sytuacjach, zapewniają trwały makijaż i ładny wygląd. Ale czy na pewno wiesz, jak poprawnie ich używać, jak działają i kto nie powinien ich stosować?

Czym są kosmetyki wodoodporne?

Od kosmetyków tradycyjnych różnią się składem i niekiedy formułą. Nie znajdziemy w nich wody, lecz woski roślinne, silikony, oleje mineralne, żywice i naturalne polimery. Są to więc składniki odporne na wodę, pot i deszcz. Z łatwością się rozprowadzają i mają działanie pielęgnacyjne. Wyróżniamy trzy rodzaje kosmetyków wodoodpornych:

  • water resistant – są odporne tylko na pot, łzy i wysoką wilgotność powietrza,
  • waterproof – to kosmetyki odporne na wodę, co ciekawe dzięki nim makijaż nie zmyje się podczas kąpieli w basenie,
  • long lasting – kosmetyki o dużej trwałości letnią porą, niestety nie są wodoodporne.

Poznaj kosmetyki wodoodporne

Na rynku kosmetycznym jest mnóstwo kosmetyków wodoodpornych. Najpopularniejszymi są tusze do rzęs, które zawierają żywice, woski i silikony. Dzięki tym składnikom maskary są odporne na działanie wody i mają bardziej intensywny kolor. Do kosmetyków wodoodpornych zaliczamy też cienie do powiek. Mają gęstą konsystencję i dobrze rozprowadzają się na skórze. Kupimy je w postaci kremów, sztyftów i kredek. Chętnie używanymi kosmetykami wodoodpornymi są również kredki i eyelinery, i to nie tylko w czarnym kolorze. O wiele trudniej jest kupić odporne na wodę, pot lub łzy podkłady, pudry, błyszczyki i pomadki.

Jak zmywać kosmetyki wodoodporne?

Niestety nie usuniesz ich za pomocą wody i produktów na jej bazie. Do demakijażu zastosuj kosmetyki dwufazowe lub z zawartością oleju. Równie dobrze możesz skorzystać z naturalnych preparatów, np. olejku kokosowego. Wybranym przez ciebie kosmetykiem nasącz płatek kosmetyczny, a następnie dociśnij do skóry. Poczekaj aż tusz lub cień się rozpuści. Czynność powtarzaj do momentu, w którym twoja skóra będzie czysta.

Kto nie może używać kosmetyków wodoodpornych?

Nie mogą z nich skorzystać osoby z wrażliwą i alergiczną skórą oraz wszyscy ci, którzy noszą soczewki kontaktowe. Zarówno używanie , jak i demakijaż takich produktów mógłby doprowadzić do podrażnień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *