autor
Magda
modelowanie twarzy podkładem

Modelowanie twarzy podkładem. Jak zrobić to prawidłowo?

Cześć!

Modelowanie twarzy stało się bardo popularne za sprawą wielu celebrytek i aktorek. Taki makijażowy trik pozwala osiągnąć perfekcyjny kształt, zatuszować wszystkie niedoskonałości i podkreślić atuty buzi. Sprawdź, jakich kosmetyków użyć i jak prawidłowo konturować twarz podkładem.

Modelowanie twarzy – co to takiego?

Modelowanie, nazywane także konturowaniem twarzy, to zmiana kształtu twarzy za pomocą kosmetyków w pewnych odcieniach. Makijaż tego typu świetnie sprawdza się na wielkie wyjścia wieczorem, sesje fotograficzne, wydarzenia odbywające się przy sztucznym świetle, występy przed kamerą.

Czym modelować twarz?

Twarz można wymodelować wieloma kosmetykami. Ważne jest jednak to, żeby były w różnych odcieniach: jaśniejszym do podkreślania tych części twarzy, które chcesz wyeksponować i ciemniejszym do ukrycia niedoskonałości. Wybierz spośród rozświetlaczy, korektorów, bronzerów lub podkładów. Tak, podkładami i fluidami również można wymodelować twarz.

Jak modelować twarz podkładem?

W modelowaniu twarzy ważne są dwie zasady. To, co chcesz ukryć, należy pokryć kosmetykiem w ciemnym odcieniu, a to, co chcesz podkreślić, należy pomalować produktem w jaśniejszym odcieniu. A jak konturować poszczególne części twarzy i jak osiągnąć konkretny efekt?

 1. Aby twarz nabrała lekkości, zaaplikuj na brodę, żuchwę i policzki podkład w ciemniejszym odcieniu.
 2. Chcesz wyszczuplić buzię i sprawić, by była mniej krągła? Ciemny podkład nanieś na boczne części policzków, zaczynając od brody, przez policzki, a kończąc na wysokości uszu.
 3. A może chcesz osiągnąć odwrotny efekt? Podłużną buzię poszerz przez nałożenie jasnego podkładu na dół policzków i boki czoła.
 4. Jeśli chcesz poprawić proporcje twarzy trójkątnej, to podkład w jasnym odcieniu zaaplikuj na policzki. Makijaż zacznij od linii ust, a zakończ na wysokości nozdrzy.
 5. Twoje oczy są zbyt blisko osadzone? Jasnym podkładem pomaluj wewnętrzne kąciki oczu przy nasadzie nosa.
 6. Jeżeli twoja broda jest zbyt głęboko osadzona, to zagłębienie między brodą a ustami pokryj podkładem w jasnym odcieniu i przypudruj.
 7. Masz szeroki nos? Na nozdrza nanieś podkład w ciemnym odcieniu i przypudruj bronzerem. Grzbiet nosa pomaluj korektorem i pokryj jaśniejszym pudrem.
 8.  A co zrobić, gdy masz zbyt długi nos? Nałóż na końcówkę nosa, tuż nad ustami ciemniejszy podkład, a nasadę rozjaśnij korektorem.

Jak wymodelować kształt twarzy podkładem?

Na początku oczyść twarz i zastosuj nawilżający krem lub bazę, które przedłuży trwałość makijażu. Jeśli planujesz pomalować oczy, to zrób to przed konturowaniem twarzy. Następnie przyjrzyj się swojej buzi i palcami wyczuj, gdzie są położone twoje kości policzkowe i oczodołowe. Sprawdź również, które części buzi chciałabyś wyeksponować, a które zakamuflować. Kiedy już ustalisz, jak modelować twarz, nanieś podkład, którego używasz na co dzień. Powinien być idealnie dopasowany do odcienia twojej cery. Zamiast podkładu możesz zastosować krem BB. Produkt zapewni ci bardziej naturalny efekt.

Kolejnym krokiem jest konturowanie twarzy. Zacznij od rozjaśnienia tych części buzi, które chciałabyś podkreślić. Będzie ci do tego potrzebny podkład w jaśniejszym odcieniu, który zaaplikuj na łuk Kupidyna, pod dolnymi wargami, czubek brody, grzbiet nosa, pomiędzy brwiami i pod dolną powieką. Całość dokładnie zblenduj, by żadne smugi nie były widoczne.

Pora na zamaskowanie tych części twarzy, które zaburzają proporcje lub po prostu ci się nie podobają. Użyj do tego podkładu w ciemniejszym odcieniu. Nałóż go pod górnymi kośćmi policzkowymi, po bokach i na końcu nosa, boki czoła i wzdłuż żuchwy. Wszystko należy dokładnie rozetrzeć, a potem utrwalić transparentnym pudrem.

Modelowanie twarzy – praktyczne rady

 1. Wszystkie kosmetyki nakładaj osobno, warstwami, a w razie potrzeby stopniuj ich intensywność.
 2. Jeśli chcesz uniknąć efektu maski, to nie modeluj wąskiego nosa, bo będzie wyglądał nienaturalnie. Modelować należy szeroki nos, malując jego czubek, nozdrza i boki ciemnym podkładem, a grzbiet podkładem w jasnym odcieniu.
 3. Pamiętaj o uszach. Sprawdź, czy ich kolor jest zgodny z makijażem. Jeżeli widzisz jakiekolwiek różnice, to muśnij je bronzerem lub pudrem w jasnym odcieniu.

A jaki jest wasz sposób na konturowanie twarzy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *