autor
Magda
płukanka

Mój HIT w pielęgnacji: maseczka na twarz z aspiryny

Aspiryna nie tylko na ból głowy? Oczywiście! Postaram się udowodnić dzisiaj wszystkim niedowiarkom, że to właśnie w prostych produktach, które są tanie i łatwo dostępne, tkwi niedoceniana siła pielęgnacyjna. Jeśli chcecie poznać nieodkryte właściwości aspiryny, koniecznie przeczytajcie ten wpis ♥

Kocham naturalną pielęgnację od momentu, w którym przekonałam się, że jest najlepsza dla mojej skóry. Nie widzę żadnego problemu w tym, żeby sięgać po składniki znalezione w kuchni albo apteczce i nakładać je na twarz. Jeśli efekty są tego warte, czemu nie? Oszczędzam mnóstwo pieniędzy, które wydałabym na drogie kosmetyki. Dostarczam mojej skórze wszystkiego, co jest jej niezbędne i nie obciążam jej niepotrzebnie konserwantami lub silikonami.

Chciałabym ogłosić na blogu: powrót do babcinych sposobów pielęgnacji!

Zapytajcie swoje babcie, jak dawniej dbały o siebie. W czasach, kiedy nie było tak wielu kosmetyków albo były trudno dostępne i bardzo drogie. Mimo takich przeciwności kobiety kilkadziesiąt lat temu były niejednokrotnie bardziej zadbane, eleganckie i pachnące niż dzisiaj, kiedy możliwości mamy tysiące. A wszystko za sprawą domowych, naturalnych i mało kosztownych metod. Wystarczyło znać właściwości niektórych ziół lub produktów spożywczych.

Dzisiaj na blogu wyczarujemy maseczkę. Oto:
DOMOWA MASECZKA Z ASPIRYNY

Niezbędne składniki:

  • aspiryna, która jest źródłem cennego kwasu o działaniu rozjaśniającym i oczyszczającym.
  • ulubiony hydrolat (np. woda różana) lub olejek do twarzy (np. migdałowy).

Maseczka z aspiryny krok po kroku:

Potrzebna nam będzie 1 tabletka aspiryny, taka o standardowej wielkości. Łatwo dostępna jest w każdej aptece, dlatego wiem, że nie powinno być problemu z dostaniem tego składnikami od ręki. Tabletkę kruszymy np. nożem na desce do krojenia albo w moździerzu, jeśli ktoś takowy posiada. Łączymy ją z odpowiednią ilością olejku, hydrolatu lub zwykłej wody w takich proporcjach, aby powstała maska miała gładką, mazistą konsystencję. Nie może spływać z twarzy, ale musi się na niej dobrze rozprowadzać. Gotowy kosmetyk nakładamy na twarz na kwadrans (15 minut to optymalny czas), a następnie zmywamy wodą. Skórę polecam zabezpieczyć po takim zabiegu np. silnie nawilżającym i odżywczym kremem.

Jak działa aspirynowa maska na twarz?

  • dogłębnie oczyszcza skórę np. z zaskórników i krostek;
  • może delikatnie złuszczyć martwy naskórek;
  • wysusza zmiany trądzikowe, co ułatwia ich zlikwidowanie;
  • dzięki zastosowaniu np. olejku nawilża, odżywia i regeneruje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *