autor
Magda

Moje sposoby na piękne włosy

Cześć!

Często dostaję pytania, jakie są moje sposoby na matowe włosy pozbawione blasku. Na pewno ten temat Cię zainteresuje, więc serdecznie zapraszam. 

Przetestowałam mnóstwo kosmetyków, aby znaleźć dla siebie odpowiednią rutynę pielęgnacyjną. Obserwowałam włosy, sprawdzałam, jak reagują. Dlatego też mam dużą wiedzę na temat włosów i z chęcią opowiem Ci o najskuteczniejszych składnikach, które polecam.

Dlaczego moje włosy są pozbawione blasku?

Wiele kobiet zadaje sobie to pytanie. Za każdym razem patrząc w lustro zastanawiałam się, co robię nie tak, że moje włosy są coraz bardziej zniszczone. Przecież stosuję maski i odżywki. A może postępuję z nimi nieodpowiednio?

Wydawało mi się, że wypróbowałam już wszystkie sposoby, a moja fryzura jest w coraz gorszej kondycji. Miałam wrażenie, że naprawdę bardzo dbam o włosy, jednak okazało się inaczej.

Może być wiele przyczyn matowienia się włosów, a między innymi my możemy do tego doprowadzać. Czasem jest to wina naszego stanu zdrowia, nieodpowiedniej diety, odwodnienia czy też genów.

Dlaczego jednak tak się dzieje, kiedy mamy na to wpływ? Częste zabiegi stylizacyjne, farbowanie i rozjaśnianie włosów, stosowanie gorącego nawiewu, nieodpowiednia stylizacja… Mogłabym wymieniać w nieskończoność, bo przyczyn jest mnóstwo. Silny stres także osłabia nasz organizm, a włosy tracą blask.

Nieodpowiednia pielęgnacja sprawia, że włosy stają się matowe. Używasz zbyt dużo produktów do stylizacji, jak ja kiedyś? To sprawi, że włosy stracą blask i będą przeciążone. Przebywanie na słońcu i brak filtrów UV także przynosi opłakane skutki dla naszej fryzury. Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem to podstawa. Istnieje jednak dużo więcej powodów, przez które włosy tracą nawilżenie.

Co zrobić, żeby włosy były pełne blasku?

Przede wszystkim pamiętaj, że włosy są wyjątkowo podatne na wszelkie złamania, uszkodzenia i negatywny wpływ czynników atmosferycznych. Musisz pamiętać o kilku prostych zasadach, które pomogą Ci zadbać o włosy.

Regularnie podcinaj końcówki. Dzięki temu Twoje włosy staną się odżywione i lśniące. Warto podcinać je systematycznie przede wszystkim wtedy, kiedy je zapuszczasz.

Nieodpowiednie czesanie, szarpanie, agresywne mycie włosów sprawa, że tracą swój blask, wykruszają się i wypadają.

Zadbaj o odpowiednie nawilżenie. Musisz regularnie nawadniać włosy, a na pewno Ci się odwdzięczą. Używaj olejków i masek dostosowanych do typu Twoich włosów.

Nie zapominaj o stosowaniu filtrów UV. Chroń włosy przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Wybieraj delikatne szampony, które nie podrażnią i nie przesuszą skóry głowy.

Sposoby na piękne włosy

Płucz włosy wyłącznie letnią wodą. Łuski pozostaną zamknięte, dzięki czemu fryzura będzie gładka i błyszcząca. Pozostaw włosy do wyschnięcia, a jeżeli musisz je wysuszyć, używaj wyłącznie chłodnego nawiewu.

Zanim sięgniesz po lokówkę czy prostownicę, zawsze używaj kosmetyków termoochronnych. W ten sposób zapobiegniesz zniszczeniom.

Zwracaj uwagę na skład kosmetyków. Zawsze dobieraj takie, które odpowiadają aktualnym potrzebom Twoich włosów, ich rodzajowi i typowi porowatości. Inne produkty mogą przynieść odwrotne skutki i zniszczyć włosy.

Używaj odżywek i masek. Nie zapominaj, że po każdym myciu włosy potrzebują odpowiedniej regeneracji. Najlepiej sprawdzą się produkty, które zawierają masła i oleje. To najlepszy sposób na suche, rozdwojone końce.

Pielęgnacja włosów jest najważniejsza. Musisz dobrać ją odpowiednio do ich kondycji i będziesz mogła cieszyć się niepowtarzalnym blaskiem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *