autor
Magda

Stwórz świąteczne perfumy! Jak zrobić leśną mgiełkę zapachową? 

Niepowtarzalny klimat świąt i atmosfera to przede wszystkim zapachy. Nie tylko te cudowne kuchenne, ale też np. zapach lasu i choinki. Lubicie go? Czemu by nie otaczać się nim przez cały grudzień? A może dłużej? Dziś proponuję wam zapach lasu w wersji DIY. Zróbcie sobie leśną mgiełkę zapachową… to naprawdę łatwe, a w dodatku można ją komuś podarować w prezencie. Wystarczy ładna  buteleczka z atomizerem i gotowe! 

Co to jest mgiełka zapachowa?

Mgiełka zapachowa jest szczególnym kosmetykiem, ponieważ możecie ja rozpylać nie tylko na skórze, ale tez na włosach, w szafie i w pomieszczeniach, by nadać im niepowtarzalnego zapachu. jest delikatniejsza niż perfumy, wiec idealna na lato.  Bazą waszej mgiełki może być woda lub alkohol, ale jeśli chcecie ją rozpylać na skórę, a nie na odzież w szafie  – polecam wersję „bezalkoholową”.

Jak używać mgiełki zapachowej?

O tym już wspomniałam: mgiełka zapachowa jest delikatna, więc możecie ją stosować na skórę (również latem), na odzież, zraszać wnętrze szafy, pomieszczenia. Delikatna mgiełka o ulubionym zapachu będzie też doskonała jako pillow spray, czyli aromatyzer do poduszek. To cudowne uczucie kłaść głowę na takiej poduszce i wdychać przed snem kojący, aromaterapeutyczny zapach. Oczywiście najpopularniejsze stosowanie to mgiełka  do ciała czy włosów. Taka mgiełka zapachowa to oczywiście doskonała alternatywa dla wszystkich odświeżaczy powietrza.

DIY – Jak zrobić mgiełkę zapachową?

Ze wszystkich domowych kosmetyków, które przyszło wam robić – mgiełka zapachowa jest zdecydowanie najłatwiejsza do wykonania.

Trudnością może być chyba jedynie znalezienie odpowiednich olejków eterycznych, ale zapewniam, ze są sklepy internetowe, które zajmują się wyłącznie aromaterapią i mają bardzo bogatą ofertę. Obecnie już nawet w aptekach spotkacie wiele olejków zapachowych. Ja swoje olejki kupuję po prostu w pobliskim sklepie ze zdrową żywnością i kosmetykami naturalnymi.

Leśna mgiełka zapachowa – składniki i przygotowanie

Z podanych składników wyjdzie wam około 100 ml mgiełki. Przygotujcie po 15 ml następujących olejków: cyprysowego, z drzewa sandałowego, z drzewa różanego, kadzidłowego (indyjskiego), z mirry. Oprócz tego będzie wam potrzebna przegotowana, zimna woda, oraz oczywiście czysta buteleczka z atomizerem. 

Tworzenie mgiełki jest banalnie łatwe: wlejcie do buteleczki wszystkie olejki eteryczne, a całość uzupełnijcie przygotowaną wcześniej, zimną wodą tak, by cała mieszanka miała objętość 100 ml.

Buteleczka nie musi być z ciemnego szkła.

Jeśli świąteczną mgiełkę szykujecie komuś na prezent postarajcie się, by była elegancka, schludna i estetyczna. Możecie opatrzeć ją specjalną etykietą, na której napiszecie życzenia lub wymyślicie ciekawą nazwę perfum. Przewiążcie ją wstążeczką, dołączcie do niej etykietę ze składem, by obdarowana osoba była rzetelnie poinformowana, co znajduje się wewnątrz. Olejki eteryczne nie jełczeją szybko i nie tracą swoich właściwości zapachowych- ich termin ważności to nawet dwa lata! Dlatego spokojnie możecie wręczać prezent bez uprzedzania, że należy go szybko zużyć.

Oczywiście jeśli chcecie stworzyć inną mgiełkę zapachową – nic nie stoi na przeszkodzie. Łączcie zapachy i twórzcie własne ulubione kompozycje! Pochwalcie się w komentarzu efektami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *