autor
Magda

Superfood dla włosów – czym karmić, jak odżywiać wypadające włosy?

Witajcie piękne moje Istoty!

Przesilenie wiosenne: piękny czas, kiedy przyroda budzi się do życia a nam… wypadają włosy. Czasami garściami. Jak zatrzymać to studium upadku włosów? Podpowiadam: dobrze je odżywiać. Dziś opowiem Wam czym, jak i co jest najlepszą “dietą” dla włosów. Kilka drobnych zmian i włosy staną się piękne jak nigdy wcześniej. 

Włosy – dlaczego wypadają?

Przyczyn wypadania włosów jest wiele, ale jeśli Wasze dotąd zachowywały się przyzwoicie, a teraz zaczynają wypadać, na 90% jest to spowodowane zmianą pór roku i tzw. sezonowym wypadaniem włosów. 

Jest to zjawisko dość normalne, ale oczywiście denerwujące. Dlaczego włosy wypadają? Ponieważ w waszym organizmie zachodzą zmiany: cała gospodarka hormonalną szykuje się na nową porę roku, organizm się regeneruje, odnawia, szykuje na wiosnę. To w  sumie fascynujące, że tak mocno jesteśmy zintegrowane z naturą. Oczywiście nasze ciało nie zwraca uwagi na wasze niezadowolone miny, gdy włosy wypadają garściami i dalej robi swoje. Bywa, że naprawdę wygląda to niepokojąco: tyle włosów potrafi nam wypaść? No jak to? Aby natura nie rozpędziła się za bardzo i aby wzmocnić włosy i pomóc trochę organizmowi, możecie zahamować wypadanie włosów. Info sprawdzone na mojej głowie: odpowiednie kuracje są w stanie pomóc.

Jak zatrzymać wypadanie włosów?

Tak, to jest możliwe: da się zatrzymać wypadanie włosów, potwierdzam to z całą pewnością, ponieważ sama przetestowałam na swojej czuprynie kilka fajnych, naturalnych kuracji. Zanim jednak zaczniecie walczyć o piękne włosy, musicie wiedzieć, że wypadanie włosów nie zatrzyma się z dnia na dzień. To wymaga systematyczności, cierpliwości i po prostu troskliwości. Tego włosy potrzebują, by przestały wypadać. Na drugim miejscu są oczywiście określone składniki, które faktycznie „coś” tym włosom dadzą, czyli substancje obfitujące w składniki dla włosów istotne, ważne, cenne. Jakie? Już Wam wyjaśniam.

Superfood dla wypadających włosów – przewodnik

“Co na wypadające włosy? Jak zatrzymać wypadanie włosów? Włosy wypadają mi garściami, pomocy!” – takie właśnie  dostaję od Was informacje, pytania, prośby i żale. Najbardziej zrozpaczone są te dziewczyny, które niebawem mają ślub i zależy im na pięknych włosach, a tu takie rzeczy się dzieją.

To będzie marne pocieszenie, ale musicie wiedzieć, ze to wypadanie sezonowe włosów kiedyś się kończy. Po około miesiącu czy dwóch wszystko się normuje, włosy się po prostu odradzają. Fakt, ze fryzura przez ten czas może się przerzedzić, a  nam odrastają nowe włoski. Dlatego podpowiem Wam, jak wspomóc włosy w tej odnowie i czym zahamować wypadanie włosów. Oto lista najlepszych substancji skutecznie hamujących wypadanie włosów:

  • olejek rycynowy – klasyka która nigdy nie wychodzi z mody. Olejek rycynowy jest geniuszem, unikatem i doskonałym remedium an wypadanie włosów. Tzn. hamującym wypadanie. Stosujecie go 1 lub na początku dwa razy w tygodniu, wcierając pieczołowicie w skórę głowy. Po 30 minutach spłuczcie i umyjcie włosy szamponem. Pomoże.
  • keratyna – cudowne białko, budulec włosa i wielka „pani rekonstruktorka” nawet bardzo zniszczonych włosów. Pielęgnuje, naprawia, dba. Odradza włosy i regeneruje nawet bardzo zniszczone, wypadające pasma. Bez keratyny – mozan rzec – nei ma prawdziwej pielęgnacji, dlatego stosujecie ją śmiało, najlepiej w postaci „zmasowanej”, czyli jako maskę do włosów.
  • algi – to naprawdę totalne superfood dla włosów: doskonale odżywiają, mają szereg cennych minerałów i witamin, wspaniale nawilżają i pomagają zmęczonym, osłabionym po zimie włosom „stanąć na nogi”. Włączcie je koniecznie do wiosennej pielęgnacji, ponieważ one są jak naturalne suplementy, które genialnie zadbają o kondycję włosów i zahamują ich wypadanie.
  • specjalne mieszanki olejków hamujące wypadanie włosów (np. Nanoil) – oleje to po prostu skarbnica dobrych kwasów tłuszczowych. Cały nasz organizm łaknie omega, w tym także włosy. Dlatego dostarczcie im cennych dobrych tłuszczy w najlepszym wydaniu: sięgnięcie po mieszanki naturalnych, nierafinowanych, zimnotłoczonych olejków kosmetycznych, które zadbają o włosy, wzmocnią je, poprawia ich wygląd i kondycję, pobudzą cebulki do pracy.
    Oczywiście możecie stosować jeden tylko olejek (np. arganowy, gdyż jest uniwersalny, albo wspomniany wcześniej rycynowy), lub wybrać specjalnie do tego przygotowaną mieszankę. Ja uwielbiam Nanoil, jest to olejek w 3-ch wersjach, dostosowany do stopnia zniszczenia włosów. Jego składniki to nie tylko olejki, ale też kerastim i baicapil – dwie naturalne substancje jak znalazł na wiosenne przesilenie, bo hamują wypadanie i przyspieszają wzrost włosów. Znajdziecie w nich też filtry UV, panthenol, jedwab czy właśnie cenną keratynę. Najlepszy olejek na porost, hamujący wypadanie włosów – brawo, Nanoil!
  • pokrzywa i skrzyp – wymieniam je razem, ponieważ możecie je łączyć i pić napar z tych dwóch ziółek naraz. Wiele blogerek poleca pokrzywę i skrzyp jako wcierki do włosów. Możliwe, że działają na cebulki, ale niestety włosy po nich nie są zbyt urodziwe, ponieważ tracą blask i stają się dość szorstkie Dlatego po prostu najlepiej zasilać włosy cennymi substancjami z pokrzywy i skrzypu od wewnątrz. Po miesiącu wypijanej dziennie 1 filiżanki naparu włosy staną się piękne, mocne i gęste, przestaną wypadać. 

To naprawdę niewielkie zmiany w pielęgnacji, za  to wielkie zmiany dla Waszych włosów. Dajcie znać czy przestały wypadać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *