autor
Magda
szkodliwe zabiegi kosmetyczne

Zabiegi kosmetyczne, które szkodzą, a nie pomagają

Cześć!

Okazuje się, że niektóre zabiegi kosmetyczne wcale nie są takie skuteczne i bezpieczne, jak może się wydawać. Ba, czasami nawet jest wręcz odwrotnie: mogą zaszkodzić. Sprawdź, jakich zabiegów się wystrzegać, żeby cały czas mieć piękną skórę.

Manualne oczyszczanie twarzy

To bardzo popularny zabieg, robiony także w domu przez wiele dziewczyn. Jeżeli zabierzesz się do tego bez przygotowania, oczyszczania skóry i dezynfekowania dłoni, to bądź pewna, że twoja cera na tym bardzo ucierpi. Wyciskanie pryszczy i zaskórników może prowadzić do podrażnień, stanów zapalnych, a nawet do poważnych chorób dermatologicznych.

Trwała ondulacja

Polega na zmianie struktury włosa środkami chemicznymi i specjalnymi wałkami. Mimo że obecnie stosuje się łagodniejsze preparaty, to i tak możesz nabawić się uszkodzeń. Włosy staną się szorstkie, matowe, mniej elastyczne, a co najgorsze mogą być poważnie osłabione.

Sesja na solarium

Raz na jakiś czas oczywiście możesz iść do solarium. Ale nie wolno chodzić tam non stop, bo twoja skóra mocno się poparzy. Czy wiesz, że w solarium możesz nabawić się czerniaka lub grzybiczych chorób skóry? Promieniowanie UV i niedokładnie umyta kabina mogą je wywołać, a ty pozostaniesz sama z tymi chorobami.

Mikrodermabrazja latem

Mechaniczne ścieranie naskórka, i to latem? Nic z tych rzeczy. Mimo że mikrodermabrazja to bardzo skuteczny i przydatny zabieg, to wykonany nie tak jak potrzeba, może przynieść opłakane skutki. O wiele lepiej jest poczekać na jesień lub zimę, bo wtedy powikłania po mikrodermabrazji będą mniejsze lub będzie ich mniej.

Każdy zabieg kosmetyczny w nowym miejscu

Jeżeli idziesz do gabinetu kosmetycznego, którego kompletnie nie znasz, to uważaj. Nie wiesz, jakich kosmetyków tam używają i nie wiesz, jacy ludzie tam pracują. Dlatego na początek poczytaj opinie, popytaj znajomych, sprawdź, jaka higiena panuje w gabinecie, czy personel jest wykwalifikowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *