autor
Magda
jaki jest najlepszy zestaw do samodzielnego przedłużania rzęs

Stworzyłam ranking zestawów do samodzielnego przedłużania rzęs znanych i lubianych marek

Ponieważ jest to względna nowość, trudno znaleźć w sieci rzetelne informacje na temat rzęs bondingowych. Wobec tego sama zdecydowałam się przetestować kilka produktów znanych marek i przygotować mój własny ranking. Być może pomoże on którejś z Was znaleźć idealne kępki do samodzielnej aplikacji dla siebie. Przetestowałam niejeden zestaw do przedłużania rzęs w domu, dzięki czemu mam całkiem spore porównanie. W moim rankingu zwracam uwagę m.in. na to, ile kępek znajduje się w poszczególnych zestawach, czym różnią się od siebie produkty lubianych marek oraz które z nich zapewniają najłatwiejszą aplikację.

Zestaw do przedłużania rzęs? Musi zapewniać szybką aplikację i dawać jak najbardziej naturalne efekty

Tworząc swój własny ranking zestawów do robienia rzęs, kierowałam się tym, co ja preferuję, więc musicie brać pod uwagę, że moje opinie są subiektywne. Zależało mi na tym, żeby znaleźć zestaw do samodzielnego przedłużania rzęs, który pozwoli mi podkreślić moje naturalne włoski, ale przy tym nie da wrażenia sztuczności. Lubię mieć na sobie makijaż, ale zawsze staram się, aby był on mimo wszystko subtelny i wyglądał jak najbardziej naturalnie.

Kluczową kwestią jest dla mnie także szybkość aplikacji. Nie chciałabym poświęcać na przyklejanie kępek więcej niż kilkanaście minut. Z tego względu w moim rankingu znalazł się m.in. zestaw startowy do przedłużania rzęs Nanolash DIY Eyelash Extensions Starter Kit, który zgodnie z obietnicami producenta, ma pozwalać na aplikację w zaledwie 10 minut. Oprócz niego przetestowałam produkty znanych marek, takie jak Glamnetic Lash Extension Kit, Falscara Starter Kit od marki KISS oraz Intro Starter Kit Lilac St.

Zestawy startowe do przedłużania rzęs. Ranking

W moim rankingu znajduje się 6 gotowych zestawów do samodzielnego przedłużania rzęs. Kiedy szukałam o nich opinii dotychczasowych użytkowniczek, były one raczej pozytywne. Moje wrażenia odnośnie większości z nich również były dobre, dlatego też w rankingu znajduje się kilka takich zestawów, które szczerze mogę Wam polecić.

1. NANOLASH DIY EYELASH EXTENSIONS Starter Kit

DIY Eyelash Extensions Starter Kit

Jako pierwszy w moim rankingu znalazł się zestaw do przedłużania rzęs Nanolash DIY Eyelash Extensions Starter Kit. Osobiście znam tę markę, więc z niecierpliwością czekałam na jego przetestowanie.

Nanolash do zestawu startowego dołącza:

 • 36 kępek rzęs,
 • bonder,
 • sealer,
 • remover,
 • aplikator.

Kępki są tu w aż trzech długościach – 10, 12 i 14 mm. To świetna wiadomość dla każdej kobiety, która tak jak ja, lubi efekt kociego oka. Ponadto występują one w aż ośmiu modelach do wyboru. Dla mnie jedynym minusem było to, że nie potrafiłam się zdecydować, które z nich są najładniejsze.

Aplikacja kępek z tego zestawu była zupełnie bezproblemowa. Łatwo mogłam złapać je dołączonym aplikatorem, a do tego byłam bardzo zadowolona z gęstości dołączonego kleju. Łącznie aplikacja rzęs zajęła mi niespełna 10 minut. Ogromnym plusem było dla mnie też to, że utrzymały się one na moich oczach aż 7 dni.

2. KISS Falscara Starter Kit

Idąc za ciosem, od razu po zestawie od Nanolash, sięgnęłam po ten z oferty Kiss. Tym bardziej, że jest to marka, którą również bardzo dobrze znam. Falscara Starter Kit to zestaw, który zawiera jedynie 10 kępek. Tym sposobem całe opakowanie zużyłam już przy jednej stylizacji. Pod tym kątem Nanolash zdecydowanie jest moim faworytem, ponieważ z tamtych kępek korzystałam znacznie dłużej.

Kiss załącza do proponowanego przez siebie zestawu:

 • BOND,
 • SEAL,
 • aplikator.

Jak możecie zauważyć, nie ma w nim removera. To jak dla mnie spory minus. Jeśli natomiast chodzi o samą aplikację oraz jakość kępek, byłam zadowolona. Plusem jest to, że włoski są dość miękkie, przez co kępki mogłam przykleić do moich rzęs całkowicie bezproblemowo.

3. Glamnetic Lash Extension Kit

Glamnetic Lash Extension Kit to zestaw do robienia rzęs, który tak jak ten od Nanolash, zawiera nie tylko kępki i podstawowe preparaty, czyli bonder i sealer, ale też aplikator oraz remover. Już na początku byłam więc pozytywnie zaskoczona. Ponadto, do wyboru w Glamnetic są różne modele rzęs, co pozwala na wykonywanie różnych stylizacji.

Niestety nie mogłabym powiedzieć, że jest to produkt premium. Widziałam, że inne użytkowniczki również zwróciły na to swoją uwagę. Kępki tej marki nie wyglądają zbyt naturalnie, przez co trudno osiągnąć dzięki nim naprawdę dobry efekt makijażu.

Rzęsy te powinny utrzymać się na powiekach do 5 dni. Ja zdjęłam je jednak wcześniej, bo, ze względu na ich mało naturalny wygląd, nie czułam się zbyt dobrze. Muszę pochwalić jednak aplikację, która była całkiem szybka.

4. Tatti Lashes Invisi-Lash Kit

Marka Tatti Lashes również wprowadziła do swojej oferty zestaw do samodzielnego przedłużania rzęs metodą bondingową. Jest to Invisi-Lash Kit. Niektóre kobiety mogą mieć problem z wyborem zestawu, bowiem dostępne są tu różne modele kępek, a do tego opcja z paskiem w kolorze czarnym lub przezroczystym. Jak możecie się domyślić, ja skusiłam się na coś względnie subtelnego. Był to zestaw do robienia rzęs z kępkami Au Natural i paskiem w kolorze czarnym.

Dodatkowo znajdowały się w nim:

 • Invisi-Lash Bond,
 • Seal Glue,
 • różowa szczoteczka i aplikator.

Tutaj ponownie, tak jak w przypadku Falscara Starter Kit od KISS, zauważyłam, że w zestawie brak removera. Niestety, przy głębszym researchu okazało się, że do zestawów startowych produkt ten dołączają jedynie wybrane marki.

Wracając do kępek, ich aplikacja była dla mnie całkiem łatwa i przyjemna. Dużym plusem tego setu było dla mnie też to, że opakowanie startowe wystarczyło mi na aż 7 aplikacji.

5. Lilac St Intro Starter Kit

Przedostatnim zestawem w rankingu jest produkt znanej marki Lilac St. Intro Starter Kit to łącznie aż 30 kępek w trzech rozmiarach – o długości 10, 12 i 14 mm, a do tego:

 • Lilac Lash Glue in Clear,
 • Crystal Coat,
 • Lilac Lash Applicator.

Zawartość zestawu od Lilac St była bardzo obiecująca. Kępek było dużo, a dołączone do nich preparaty miały całkiem dobrą konsystencję. Zaletą zestawu jest też to, że rzęsy są miękkie, a u podstawy mają jedynie cieniutki pasek, przez co jest on bardzo mało widoczny. Jeszcze jednym plusem jest to, że trzymały się na moich oczach całe 5 dni. Zdecydowanie jest to jedna z lepszych propozycji na rynku. Niestety i tutaj zabrakło jednak removera.

6. Lashify Starter Kit

Pośród zestawów do samodzielnego przedłużania rzęs znanych i lubianych marek nie mogło zabraknąć tego od Lashify. Marka ta cieszy się bardzo dobrą opinią, ale trzeba przyznać, że wiele jej produktów ma bardzo wysoką cenę. Ku mojemu niezadowoleniu, tak też było w przypadku Lashify Starter Kit.

Mimo wszystko postanowiłam je przetestować. Czy było warto? Kępki od Lashify są miękkie i prezentują się bardzo ładnie zarówno w opakowaniu, jak i na oczach. Co więcej, bardzo łatwo i szybko się je aplikuje i naprawdę widać, że jest to zestaw, który kosztuje więcej aniżeli poprzednie. W opakowaniu znajduje się natomiast tylko 10 kępek, przez co, mimo tego że na moich rzęsach trzymały się 5 dni, i tak uważam, że ich cena jest znacznie wygórowana.

Jaki zestaw do samodzielnego przedłużania rzęs mogę wam polecić? Podsumowanie rankingu

Przetestowanie aż 6 zestawów do robienia rzęs zajęło mi dość sporo czasu, ale dzięki temu mogę teraz podzielić się z Wami rzetelnymi informacjami na temat produktów, jakie można znaleźć na rynku.

Po przetestowaniu wszystkich setów, stwierdziłam, że zestawem, który ma najlepszy stosunek ceny do jakości, jest Nanolash DIY Eyelash Extensions Starter Kit. Zarówno kępki, jak i niezbędne do aplikacji preparaty mają naprawdę świetną jakość i na pewno sięgnę po niego jeszcze nie raz. Świetnie sprawdziły mi się też rzęsy od Lashify, ale ich cena jak dla mnie jest zdecydowanie zbyt wysoka.

Pamiętajcie jednak, że moja opinia co do setów jest subiektywna. Wybór idealnego zestawu dla Was, jak zawsze pozostawiam Wam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *