autor
Magda

Jak zwalczyć zaskórniki? Pięć wypróbowanych przeze mnie sposobów

Cześć!

Czarne kropki na nosie, brodzie i czole nie dają ci spokoju? Jeśli tak właśnie jest, to możesz je pokonać! Zastosuj jeden z pięciu wypróbowanych przeze mnie sposobów, a potem ciesz się czystą i promienną cerą.

Czym są zaskórniki?

Zaskórniki to małe, brzydkie kropki, które najczęściej pojawiają się na nosie, brodzie i czole. Mogą znajdować się również na policzkach, plecach lub klatce piersiowej. Jak powstają? W porach skóry zbierają się różne zanieczyszczenia: sebum, resztki makijażu, pot i kurz. W kontakcie z powietrzem utleniają się, przybierając czarny kolor. Nie wyglądają zbyt estetycznie, a pozostawione na niedokładnie pielęgnowanej twarzy mogą wywołać poważne skórne choroby. Jak je zatem pokonać?

Więcej wody!

Zaskórniki częściej pojawiają się u osób z cerą tłustą i mieszaną. Kiedy staramy się pozbyć nadmiaru sebum, używamy kosmetyków na bazie alkoholu. Niestety ten składnik wysusza skórę i prowadzi do wzmożonej pracy gruczołów łojowych, co skutkuje powstawaniem większej liczby zaskórników. Aby się z nimi uporać, należy nawadniać skórę od zewnątrz i od środka. Spożywając odpowiednie ilości wody i korzystając z nawilżających kosmetyków, usuwamy toksyny oraz usprawniamy oczyszczanie porów skóry i regenerację naskórka.

Witaminka C

Do pielęgnacji skóry polecana jest pod każdą postacią. W zwalczaniu zaskórników i innych niedoskonałości cery przyda ci się sok z cytrusów, kapsułki, krople, kremy i inne preparaty z jej zawartością. Witamina C jest jednym z antyoksydantów, który dba o młody i zdrowy wygląd skóry.

Domowej roboty peeling

Mechaniczne złuszczanie naskórka i oczyszczanie porów skóry to jeden z lepszych sposobów pielęgnacji cery. Zastosuj drogeryjne peelingi usuwające zanieczyszczenia lub zrób kosmetyk złuszczający ze składników dostępnych w twojej kuchni. Wykorzystaj płatki owsiane, cukier lub skórkę pomarańczową i płynne składniki (miód, jogurt, sok z cytryny). Dzięki peelingowi domowej roboty twoja skóra twarzy będzie czysta, świeża i wygładzona.

A jak wy, dziewczyny, walczycie z zaskórnikami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *